Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-16, 21:38

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-21, 10:40 
Radny

tak tak zakładka forum na stronę główną

ja akurat uważam, że sam podział forum na obecne grupy jest skrojony całkiem dobrze

a co dalej??

no czekamy na Bulgota i jego propozycje :D

John Fitzgerald Kennedy

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-21, 13:51 

jeśli chodzi o forum to ja na obie propozycje mówię tak, o moderowaniu nic nie mówię.
właśnie Maćku-Bulgocie - miałeś mieć pytania w ciągu tygopdnia od spotkania, no załóżmy że do końca tygodnia tego - masz jakieś?
i kiedy będzie się mógł o swoich propozycjach i gdzie wypowiadać naród - bo czas leci... przypominam że jak się jakiś dział utworzy dla nich albo udostępni albo jakoś tam inaczej to proponuję na początek wrzucić tam propozycje zebrane z obecnej zakładki co na www - mam wszystkie w jednym miejscu.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-21, 16:26 
ja na razie niekonstruktywnie, sorry.
jestem pierwsze dni w nowej pracy i mam masę całkowicie nowych rzeczy - muszę się niestety na tym teraz skupić.
z mojej strony pierwsze 'coś' możecie się spodziewać koło weekendu.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-21, 18:03 

Obrazki: 72
Bulgot - nikt cię nie popędza :)
Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł. To co planujemy zrobić ma być profesjonalne, i nie musi być na wczoraj.

Jacek - w najogólniejszej wersji w menu po lewej:

FORUM - żółty button
L Obwodnica
L Bezpieczeństwo
L Sprawy ogólne
L Wydarzenia
L Co na WWW? // aktualnie istniejący dział forum udostępniony również niezalogowanym//

Propozycja rozdzielenia działu "Sprawy Ogólne", lub też dodania działów jak w poście poprzednim wynika z doświadczenia. Przeciętny czytelnik takiego forum szuka dość konkretnych informacji.
Czym czytelniejsza struktura i prostszy dostęp do określonej tematyki, tym łatwiej o dyskutantów.
Zwracał uwagę na to również Lido - jego znajomi byli w stanie przeczytać zaledwie kilka wątków, które im wskazał jako najciekawsze.
Poszedłbym również dalej w udostępnianiu możliwości pisania na forum - dla działów "Sprawy ogólne" i "Co na WWW" wprowadziłbym możliwość pisania dla gości niezalogowanych, jednocześnie moderując te fora. Dla moderatorów konieczne jest stworzenie niewidocznego dla ogółu działu forum na usuwane posty i wątki. Chodzi o treści, jakie muszą zniknąć ze strony całkowicie - wulgaryzmy, dane osobowe itp.
Oczywiście potrzebny jest również dział "Kosz" czy też "śmietnik" gdzie przenoszone są posty of topic i bezsensowne, ale nieszkodliwe.
Dla wielu osób procedura zakładania konta jest zbyt uciążliwa, by im się chciało to robić w celu napisania kilku słów w jakimś temacie.

Cytuj:
Istniejący dział forum "wydarzenia" proponuję podzielić na Sport i Rekreacja, Kultura oraz Inicjatywy mieszkańców. Wydaje mi się, że dział Dyskusyjny Klub Filmowy również byłby wskazany jako odrębny topic.

FORUM - żółty button
L Sprawy ogólne
L Wydarzenia
L Obwodnica
L Bezpieczeństwo
L Sport i rekreacja
L Kultura
L DKF
L Co na WWW?
L Inicjatywy mieszkańców

Tak bym widział docelowo podział forum i menu
Dział "Sprawy ogólne" na samej górze, z możliwością pisania dla niezalogowanych jako pole do otwartej dyskusji i zachęta do pisywania na forum, mogę podjąć się obowiązków moderatora.
Podobnie zrobiłbym z forum "Co na WWW". Pozostałe działy na takich samych zasadach jak obecnie. Co do moderowania - moderowane powinny być wszystkie działy. Rozumiem, że Jacek nie ma na to czasu, więc należy się podzielić obowiązkami. Wbrew pozorom moderowanie to nie zaszczyt, a niewdzięczna praca, ale ktoś to robić musi, zwłaszcza na oficjalnej stronie gminy.

"Wiszą" już trzy stronki przedszkoli: www.iskierka.blonie.pl www.brzechwa.blonie.pl i www.stokrotka.blonie.pl

W tej chwili mamy wakacje, więc trudno skontaktować się z gronem pedagogicznym pozostałych przedszkoli oraz szkół. Dla placówek już posiadających jakieś stronki należy jedynie utworzyć aliasy do nich, pozostałym będzie trzeba coś zrobić, ale tu się nie pali.
Po rozpoczęciu roku szkolnego można np w szkołach i przedszkolach zrobić konkursy na projekt graficzny strony placówki. Trzeba się zorientować, czy w danej jednostce jest nauczyciel lub uczeń/niowie, którzy zechcą tworzyć jakąś dynamiczną zawartość - i wtedy wypadało by stworzyć dla nich stronkę na jakimś systemie portalowym, by mogli nią sami zarządzać, tam, gdzie takich chęci nie ma wystarczą statyczne strony takie jak dla Iskierki czy Brzechwy.

Jarek - nie wiem, czy w rozmowie z burmistrzem poruszyłeś temat zwiększenia nakładów na stronę o 300 zł netto rocznie - od tego jest uzależniona możliwość przydziału niezależnych kont www placówkom oświatowym, czy tworzenie niezależnych działów typu wpi.blonie.pl

W tej chwili Jacek nie ma fizycznej możliwości takiego wydzielenia kawałka miejsca na serwerze, by jego administrator nie miał dostępu do wszystkich innych danych.

Moim zdaniem jest to inwestycja bardzo celowa, umożliwiająca podział obowiązków bez utraty kontroli nad całością - Jacek ze swojego konta może kontrolować wszystko, zaś adresy bezpośrednio w domenie są zawsze lepsze niż przekierowania w ramkach. (brzechwa.blonie.pl to w istocie jedynie alias dla www.miki.easyisp.pl/przedszkole w tej chwili i Jacek w razie jakichś kłopotów z tą subdomeną może ją jedynie wyłączyć, ale nadal będzie dostępna pod właściwym adresem. Przy tym zawartość jest bezpieczna jedynie do momentu, gdy płacę za swój serwer i o to dbam, przestaję płacić i strony przepadają)

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-22, 07:42 
Radny

Nie, zupełnie o tym zapomniałem. Jak Burmi wróci z urlopu (i ja też) to wracam do tematu. Ale suma 300 zł nawet + VAT nie jest specjalną przeszkodą moim zdaniem. Na pewno coś wysupłamy.

PS.: Jak wspomniałem lece na urlop. postaram się zobaczyć co się dzieje w przyszły weekend. POzdrawiam i życzę sobie dobrej pogody. :D

John Fitzgerald Kennedy

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-22, 11:40 

taka propozycja: możecie pomyśleć w którym miejscu wsadzić i w jaki sposób (czy jako zakładka, czy jako odrębna strona, nie wiem...) biblioteki? mnie biblioteka pedagogiczna zasypuje zdjęciami, info i te pe do zamieszczenia na www - BP nie jest jednostką gminy, ale jest na naszym terenie i faktycznie sporo ludzi z niej korzysta, więc dobrze byłoby to gdzieś umieścić.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-22, 13:10 

Karol - w zakładce Kultura i oświata powinien znaleźć się link Biblioteki, prowadzący do zakładki analogicznej jak Placówki oświatowe. Natomiast osobna strona w domenie blonie.pl pod adresem biblioteka-pedagogiczna.blonie.pl może być zrealizowana podobnie jak strony szkół, czy przedszkoli. Zastanowić się należy nad odpłatnością za taką usługę dla jednostek spoza struktur gminy.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-22, 21:10 
Administrator

A pro-po zwiększenia nakładów - burmistrz was przyśle do mnie, więc nie wiem czy wogóle jest sens zaczynać temat. Ustaliliśmy, że taka potrzeba jest i trzeba ją aktywować.
W październiku (na początku) kończy się usługa business server i trzeba będzie ją pod koniec września opłacić, aby była kontynuacja, zamiast zapłacić za business server zapłacę za business server pro (900+VAT) i sprawa załatwiona. Na razie musimy chwilę poczekać bo nie warto dopłacać do usługi która się kończy.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-22, 22:12 

Zawsze wychodziłem z założenia, ze co cesarskie należy oddawać cesarzowi :)

Jeżeli decyzja o takim zakupie leży po twojej stronie Jacku, to no problem. Październik jest już niedługo w sumie, przygotowywać wszystko można lokalnie, lub na dowolnym serwerze, gotowe rzeczy zaś chwilowo podczepiać jako przekierowanie subdomeny.

Ja po prostu lubię wiedzieć na czym stoję. Istotnie bez sensu było by płacić za dwa miesiące roczną czy nawet półroczną składkę.

Co sądzicie o rozpisaniu w szkołach konkursów na projekt graficzny layoutu strony szkolnej?
Akurat by był miesiąc czasu od rozpoczęcia roku szkolnego, dzieciaki by się wciągnęły w temat, w zasadzie wszystkie szkoły są zinformatyzowane.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-23, 16:28 

niezły pomysł - pod koniec sierpnia wychodzi kolejny BIS - można tam puścić zapowiedź konkursu, wstępne kryteria itp - tylko fachowy tekst na ten temat poproszę od was.

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-24, 15:30 

Od początku roku szkolnego 2005/2006 placówki oświatowe na terenie gminy Błonie otrzymują adresy www i e-mail w domenie blonie.pl

W chwili obecnej już kilka takich stron www funkcjonuje - są to strony naszych przedszkoli:

nr 3 - www.brzechwa.blonie.pl
nr 4- www.stokrotka.blonie.pl
nr 6 - www.iskierka.blonie.pl

Ich wygląd i zawartość aktualna nie muszą takimi pozostać - strona www wtedy żyje, gdy jest często aktualizowana. Strona przedszkola im J. Brzechwy nie zmieniła się od dwóch lat, Iskierka i Stokrotka mają bardzo mały staż - dopiero co powstały. Strony Brzechwy i Iskierki mają indywidualny wygląd, Stokrotka czeka jeszcze na projekt graficzny - obecny wygląd jest tymczasowy. Pozostałe placówki oświatowe częściowo też są już obecne w internecie - część szkół korzysta z domen w edu.pl. Niestety działa to z przerwami, zaś aktualność zawartości też pozostawia wiele do życzenia.

Od pażdziernika będzie można w domenie blonie.pl wydzielić miejsca na strony www dla każdej placówki oświatowej, oraz przekazać zarządzanie tymi stronami w ręce nauczycieli informatyki, kółek zainteresowań, czy redakcji gazetki szkolnej - w zależności od tego, jak w danej placówce przedstawia się poziom informatyzacji i wiedzy informatycznej samych uczniów.

Z tego względu w szkołach i przedszkolach należy zorganizować konkursy na projekt wyglądu, lub na projekt całości witryny w HTML, nagrodą w konkursie będzie publikacja zwycięskiego projektu. Urząd gminy ze swojej strony zapewni pomoc w publikacji oraz miejsce na serwerze.

Odnośniki do tak powstałych stron zostaną umieszczone w zakładce Kultura i Oświata strony www.blonie.pl. Dzięki temu każdy internauta odzwiedzający oficjalną stronę miasta będzie łatwo mógł się dowiedzieć co słychać w naszej oświacie.

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-24, 20:58 
pomysł na konkurs dobry, tylko czy miesiąc wystarczy???
myślę, że wątpię...

stokrotka, jak na stronę przedszkola strasznie smutna

Zgłoś post

PostNapisane: 2005-07-24, 22:27 

Stokrotka to nic nie kombinowany wygląd instalacyjny postnuka, więc ona też czeka na projekt wyglądu.

Co do czasu - miesiąc starczy, o ile konkursy zostaną rozpisane zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Dzieci dziś są zdolniejsze niż nam się wydaje :)

[dodano]

Mam nadzieję, że teraz Stokrotka jest ciut weselsza:)

Ale nadal czeka na projekt graficzny, bo mnie do grafika daleko.

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-25, 08:33 
Administrator

Obawiam się, że Bulgot ma rację, niestety i ja mam wątpliwości zwłaszcza, że jesienią zeszłego roku wydział oświaty zaproponował szkołom i przedszkolom będącym w gestii gminy, aby te przekazały jakieś informacje o sobie celem zamieszczenia ich na stronie internetowej blonie.pl. Niestety odzew był nijaki - niektóre placówki powiedziały, że mają własną stronę inni nie zareagowali. Jedynie iskierka postanowiła zaistnieć w necie, toteż właśnie kończę produkować stronę o nich.
Pomysł konkursu jak najbardziej trafiony - ale znowu wątpliwość czy również podobać się będzie placówkom (może się to skończyć tak, że oni i owszem ale najlepiej jak my im to zrobimy - a materiały dostarczą maniana)

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-25, 08:40 

A widzisz jakiś problem, żeby powiesić takiej jednostce planszę " Z powodu nieróbstwa dyrektora Xxxxx jeszcze tu nic nie ma" ?

:P

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1