Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-22, 04:22

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-11-11, 22:21 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość w Błoniu
Błonie, 15 października 2010 roku

Szanowni Państwo,
Komitet Prawa i Sprawiedliwości przygotował dobry program oraz zgłasza kandydaturę na urząd Burmistrza Błonia i listy kandydatów do Rady Miasta.Komitet PiS reprezentują osoby działające dla dobra Błonia -Naszej Małej Ojczyzny. Są to zarówno ludzie z doświadczeniem zawodowym, ale również młodzi, dynamiczni i z pomysłami, którzy już zdążyli sprawdzić się w pracy i aktywności społecznej. Warto postawić na nich! Będą zgodnie działać, aby spełnić nasze marzenia o Błoniu jako wymarzonym miejscu do życia i rozwoju.

BURMISTRZ BŁONIA
Nazywam się Anna Wieszczycka (z domu Piotrak), jestem kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na Burmistrza Błonia. Od urodzenia mieszkam w Błoniu. Ukończyłam studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej oraz studia Master of Business Administration. Od kilku lat pracuję w jednym z polskich banków. Zdobyte doświadczenie w długoterminowym zarządzaniu finansami chcę wykorzystać z pożytkiem dla naszej Gminy. Błonie zasługuje na skuteczne wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej i innych możliwych form wsparcia. Umiem po nie sięgnąć!

W 2006 roku w wyborach samorządowych pierwszy raz startowałam do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Obdarzyli mnie Państwo swoim zaufaniem. Pełniąc funkcję Waszej radnej, mogłam skutecznie pracować dla Błonia jako przewodnicząca Komisji Rewizyjnej oraz jako członek Komisji Budżetu. Mimo skromnych środków w kasie starostwa,udało się zrobić wiele dobrego dla mieszkańców Błonia.Najważniejsze dokonania:- wsparcie zakupu nowej karetki z wyposażeniem dla naszego powiatu;- budowa chodnika i nowej nawierzchni na drodze Radonice-Bieniewice;- rozpoczęcie inwestycji budowy ronda w Bieniewicach;- położenie nakładki asfaltowej od firmy DAWTON w kierunku Bieniewic;- położenie nakładki od drogi wojewódzkiej nr 579 do miejscowości Wawrzyszew;- realizacja inwestycji przy ul. Poniatowskiego (remont chodnika);- budowa chodnika przy ul. Błońskiej w miejscowości Dębówka;- przebudowa ulicy Długiej w miejscowości Bramki;-wsparcie projektu modernizacji infrastruktury edukacyjnej celem zwiększenia dostępności dokształcenia zawodowego na terenie Powiatu – czyli adaptacja części warsztatowej na sale dydaktyczne oraz zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Ogrodniczej i Zespołu Szkół Nr 1;- wsparcie projektu windy w budynku starostwa w Ożarowie Maz. dla niepełnosprawnych;- wsparcie udziału w zakupie dodatkowego sprzętu specjalistycznego dla Powiatowej Straży Pożarnej m.in. cysterna na przewóz czystej wody do picia, samochody – specjalistyczny podnośnik oraz rozpoznawczo-ratowniczy z funkcją do ograniczania skażeń chemiczno-ekologicznych. Dodatkowo powiat sfinansował budowę strażnicy Powiatowej Straży Pożarnej;- sfinansowanie pobytu dzieci z terenu powiatu w placówkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie innych powiatów;- dofinansowywanie i rozbudowanie powiatowej biblioteki publicznej;- kilkakrotnie wspierałam projekty przekazania pomocy finansowej dla gmin spoza naszego powiatu,które zostały poszkodowane na skutek powodzi i pożaru.

MÓJ PLAN - PROGRAM PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI DLA BŁONIA
* BEZPIECZNA RODZINA Po wyborze na burmistrza stawiam sobie za cel budowę nowego gminnego przedszkola oraz żłobka.Wiem, jak istotne jest wsparcie rodzin, szczególnie wielodzietnych, w dobie kryzysu, dlatego w imieniu Komitetu PiS w Błoniu obiecuję stworzenie „Karty Dużej Rodziny” na terenie naszej gminy, która zapewni rabaty w sklepach dla rodzin posiadających troje lub więcej dzieci. Bardzo ważne jest dla mnie,aby Błonie stało się przyjazne dla rodziny, bezpieczne i przede wszystkim funkcjonalne. Nasze miasto potrzebuje mieszkań socjalnych dla młodych małżeństw, miejsc pracy dla lokalnej społeczności
* EDUKACJA I KULTURA Obiecuję, że nowy gmach Centrum Kultury zostanie jak najlepiej wykorzystany.Przedstawię inicjatywę szerokiego wachlarza propozycji na spędzanie czasu dla młodzieży i seniorów. Zostanie utworzona kawiarnia internetowa z łączem bezprzewodowym.
* PRZEJEZDNE ULICE Trzeba kategorycznie zakończyć obecny stan: Błonie zajeżdżone przez kawalkady TIR-ów, nieustanny paraliż, spaliny i hałas, trudności z przejściem przez jezdnię, strach o bezpieczeństwo, szczególnie dzieci i osób starszych. Wspólnie spełnijmy marzenia o uczynieniu z Błonia miejsca do życia i rozwoju. Po planowanym otwarciu autostrady A2 grozi nam całkowita blokada miasta. Dotychczasowe władze nie potrafią przełamać niemocy i skutecznie poruszyć tematu obwodnicy. Zmieńmy to razem z Komitetem Prawo i Sprawiedliwość.
* SPRAWNE ZARZĄDZANIE Dzięki skutecznemu zdobywaniu dotacji z Unii Europejskiej i innych środków pomocowych, lepszemu inwestowaniu gminnych funduszy możemy razem sprawić, że w Błoniu i okolicy będzie się żyło lepiej - na miarę wymagań XXI wieku.

Rok 2010 przyniósł wiele wymownych zdarzeń – tragedię smoleńską, powódź, suszę,wyniesienie na ołtarze ks. Jerzego Popiełuszki. Niespodziewanie nastał czas obrony naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości. W Błoniu z mojej inicjatywy powstał Klub „Gazety Polskiej” oraz Komitet Prawa i Sprawiedliwości. Klub „GP” jest miejscem otwartym dla wszystkich,gdzie każdy może zabrać głos i dowiedzieć się tego, czego nasze media nie pokazują i o czym nie piszą.Dzięki moim staraniom z mieszkańcami Błonia spotykali się posłowie PiS, m.in. Arkadiusz Mularczyk i Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak oraz niezależni dziennikarze prawicowi, jak Tomasz Sakiewicz czy Rafał Ziemkiewicz.

Deklaruję dalszą współpracę z parlamentarzystami i wszystkimi osobami, które zechcą działać dla dobra Błonia.

Proszę o Wasze Zaufanie i głosy w wyborach samorządowych.
Z wyrazami szacunku
ANNA WIESZCZYCKA
Kandydat na Burmistrza Błonia

PostNapisane: 2010-11-12, 12:03 

gmichalak napisał(a):
Rok 2010 przyniósł wiele wymownych zdarzeń – tragedię smoleńską, powódź, suszę,wyniesienie na ołtarze ks. Jerzego Popiełuszki. Niespodziewanie nastał czas obrony naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości. W Błoniu z mojej inicjatywy powstał Klub „Gazety Polskiej” oraz Komitet Prawa i Sprawiedliwości. Klub „GP” jest miejscem otwartym dla wszystkich,gdzie każdy może zabrać głos i dowiedzieć się tego, czego nasze media nie pokazują i o czym nie piszą.Dzięki moim staraniom z mieszkańcami Błonia spotykali się posłowie PiS, m.in. Arkadiusz Mularczyk i Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak oraz niezależni dziennikarze prawicowi, jak Tomasz Sakiewicz czy Rafał Ziemkiewicz.

Czy istnieja niezalezni dziennikarze lewicowi?
Niezla propaganda...

Kiedy nastal czas obrony naszej chrzescijanskiej godnosci, bo moze przeoczylem cos?
I jeszcze narodowej tozsamosci?

:roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 12:12 
Niezależni dziennikarze lewicowi, prawicowi, centrowi itp. sądzę, że istnieją.
Trudno zauważyć ich twórczość, ponieważ najpoczytniejsze pisma są w posiadaniu osób, którym niezależność nie jest na rękę.

Mają swoje poglądy, ale ich niezależność polega na pisaniu z własnej potrzeby, a nie na zlecenie wydawcy.

Czas obrony powstaje, gdy jest zagrożenie.
Każdy może oceniać powstałe zagrożenie według własnych kryteriów.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 12:25 

@misiaa, jesli z definicji sa prawicowi, to jak moga byc niezalezni?
Materialnie moze i tak, ale nie mentalnie.

Chetnie ocenie to zagrozenie, tylko prosze mi wyjasnic, jakiez to powstalo?

W obliczu katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem, marszalek Sejmu przejal obowiazki prezydenta. Niektorzy twierdza, ze za szybko. Jesli zrobilby to nastepnego dnia na przyklad, pojawilyby sie zapewne narzekania, ze za wolno.
Odnosze wrazenie, ze w kazdym przypadku PiS, bo o tej parti jest watek, jest nastawione na "narzekania". A to zle, a tak niedobrze, i do tego jeszcze "slonce Peru" swieci... :wink:

Zastanawiam sie, czy rzeczywiscie wszyscy czlonkowie tej partii wierza w to, co wyczynia waska grupa jej liderow...
8)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 12:30 

general napisał(a):

Zastanawiam sie, czy rzeczywiscie wszyscy czlonkowie tej partii wierza w to, co wyczynia waska grupa jej liderow...

Raczej nie , ale jak to mówią " jeśli wlazłeś między wrony ...... "

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 12:40 

Mogą być niezależni jeżeli posiadają mentalność indywidualistyczną.
Niezależność materialna jest również ważna.
Pisanie na zlecenie, zawsze wiąże się z kierunkowaniem artykułu w stronę zleceniodawcy.
Nikt nie będzie płacił za "wyrób" jeśli nie odpowiada on jego wymaganiom.

Cytuj:
Nie należę do żadnej formacji politycznej, (wstawka, abyś nie sądził, że jestem stronnicza z powodu przynależności), jednak uważam, że nie wszyscy członkowie partii wierzą w działania liderów.
Cytuj:
Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy według ciebie powstało takie zagrożenie, czy nie.
Jest to sprawa indywidualna.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 12:54 

misia napisał(a):
Mogą być niezależni jeżeli posiadają mentalność indywidualistyczną.
Niezależność materialna jest również ważna.
Pisanie na zlecenie, zawsze wiąże się z kierunkowaniem artykułu w stronę zleceniodawcy.
Nikt nie będzie płacił za "wyrób" jeśli nie odpowiada on jego wymaganiom.

Cytuj:
Nie należę do żadnej formacji politycznej, (wstawka, abyś nie sądził, że jestem stronnicza z powodu przynależności), jednak uważam, że nie wszyscy członkowie partii wierzą w działania liderów.
Cytuj:
Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy według ciebie powstało takie zagrożenie, czy nie.
Jest to sprawa indywidualna.

Wlasnie mentalnie sa zalezni. Od swoich pogladow prawicowych.

Ja nie musze sobie sam odpowiadac.
Zadalem to pytanie m.in. Tobie.
Masz jakis pomysl, typ?

Przeciez budzac sie co rano, nie moge zastanawiac sie, czy powstalo jakies zagrozenie, czy nie... :lol:
To by zakrawalo na manie przesladowcza.
8)

p.s.
Czy wspomniani dziennikarze nie pobieraja zadnych naleznosci za swoje "prace"?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 00:56 

Cytuj:

Słowo "należności" można rozumieć na wiele sposobów i zazwyczaj odnosi się do sfery finansowej, w tym przypadku, bardziej pasuje "handel wymienny", coś za coś..

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 00:59 

Pani Aniu

Trzymam za Panią kciuki

Grzegorz Stepniewski

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 12:16 

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 12:30 

romantyczka napisał(a):
Cytuj:

Słowo "należności" można rozumieć na wiele sposobów i zazwyczaj odnosi się do sfery finansowej, w tym przypadku, bardziej pasuje "handel wymienny", coś za coś..

Mozesz jasniej?
Co za co, w tym przypadku?

Niedawno /nie pamietam gdzie/ czytalem, ze era "Fenicjan", czyli pieniedzy mija.
Ludzie maja wtedy powrocic do handlu wymiennego - ty mi naprawisz przeciekajacy dach, a ja "zaplace" ci za to workiem ziemniakow...
Czy o to chodzi, gdy piszesz @romantyczko o "handlu wymiennym"?

p.s.
Moze nie bez przyczyny ceny metali i surowcow na swiatowych gieldach sa na tak wysokich poziomach...
8)

Strefa czasowa: UTC + 1