Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-22, 04:49

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: ul Kolejowa
PostNapisane: 2010-11-17, 22:00 

Witam

na wstępie gratuluję pomysłu stworzenia bloga i aktywności na tym forum - jak widać nie każdy kandydat korzysta z takiej formy promocji.

chciałbym zadać Panu pytanie o ulicę Kolejowej, a konkretnie o fragment tej ulicy rozpoczynający się od skrzyżowania z ul Grodziską w kierunku stacji i dworca PKP. Stan chodnika oraz nawierzchni w tym miejscu jest tragiczny. Nie muszę chyba uzasadniać, że droga na dworzec i z dworca powinna być swego rodzaju wizytówką miasta, a przynajmniej nie powinna człowieka zniechęcać do odwiedzenia naszego miasta. Ktokolwiek dotrze do naszego miasta pociągiem zobaczy na "dzień dobry": dziurawy chodnik, kompletnie zniszczony asfalt, osunięte betonowe płyty. Droga jest podziurawiona jak ser szwajcarski, ciągle nie ma obiecanego parkingu (co z pomysłami/ planami parkingu organizowanego wspólnie z KM?), samochody parkują gdzie popadnie, zastawiają cały odcinek ul Kolejowej, jak również coraz częściej fragment ul. Towarowej. Codziennie mnóstwo mieszkańców Błonia pokonując drogę na stację ryzykuje w najgorszym wypadku złamanie na nogi lub inny uszczerbek na zdrowiu. Osobiście dojeżdżam codziennie do Warszawy od 8 lat i jest co raz gorzej! w lato wszechobecny kurz, po najmniejszym deszczu cały chodnik jest kompletnie zalany wodą (podobnie sama ulica - gigantyczne kałuże), niektóre fragmenty chodnika, gdzie nie ma żadnego utwardzenia terenu, są całkowicie pokryte błotem. Czasami można przejść tylko i wyłącznie bokiem (kilkadziesiąt centymetrów trawy)... Swego czasu na rogu Kolejowej i Grodziskiej straszył opuszczony kiosk (przez kilka miesięcy zamieniony na salon gier) - kilkakrotnie podpalany został wreszcie skutecznie spalony - szkoda że ktoś wcześniej nie pomyślał o usunięciu tego paskudztwa.

pozwoliłem sobie na ten opis, bo sprawa jest dla mnie skandaliczna i nikt wydaje się jej nie zauważać. Z tego względu moje pytanie - czy jeśli zostanie Pan radnym, zajmie się Pan tym problemem? Jakie widzi Pan szanse rozwiązania tej kwestii? Rozumiem, że prawdopodobnie ta droga nie jest gminna (domniemuję że jest to droga należąca do kolei), ale to nie jest dla mnie żadne wyjaśnienie. Jeżeli można się dogadać z koleją choćby w sprawie parkingów wzdłuż torów przy ul Łąki i pojawiają się pomysły zmiany nawierzchni całej ul Łąki z tych żałosnych płyt na asfalt, to tym bardziej należy się zająć (i to jak najszybciej) sprawą kompleksowej rewitalizacji ul Kolejowej w kierunku stacji (chodniki, ulica, parkingi, przystanek autobusowy). Jakie jest Pana zdanie na ten temat?

pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-18, 01:20 

Witam Panie Grzesiek,

Na wstępie dziękuję Panu za poruszenie tego wątku :)

Chcę podkreślić, iż temat związany z drogą na stację kolejową jest mi bardzo dobrze znany, gdyż sam codziennie od 4 lat jeżdżę do Warszawy pociągiem i codziennie przebijam się przez błoto, kałużę i nierówności przy ulicy Kolejowej.
Niniejszą sprawę zgłosiłem ok. 4 lata temu do ówczesnego Sekretarza Gminy Pana Szlapy z prośbą o interwencję w tej sprawie. Po szybkiej analizie dostałem odpowiedź ustną, że ta droga nienależny do Gminy tylko do Województwa i nie ma szans na jej remont z Gminnych środków. Niedawno na spotkaniu w Poniatówce zapytałem Sekretarza Przemysława Kubickiego, czy można poprawić nawierzchnię przy ul. Kolejowej. Dostałem odpowiedź, że niedługo zaczną się pracę związane z budową obwodnicy i wiaduktem, więc po zakończeniu tej budowy będzie sens generalnego remontu tej drogi.

Kiedy zostanę Radnym, planuję zgłosić następujące rozwiązanie tego problemu:
- do czasu budowy i zakończenia wiaduktu nad torami nie budować parkingu przy skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Towarowej tylko opracować koncepcję parkingu przejściowego przy samej stacji i od stacji w kierunku Witanowa oraz z drugiej strony torów (od ul. Mokrej)
- budowa drewnianego podestu po południowej stronie chodnika ul. Kolejowej, na odcinku od ul. Grodziskiej do ul. Towarowej (takie podesty są stosowane podczas remontów chodników lub renowacji domów). Podest ten miałby służyć do czasu zakończenia budowy obwodnicy zachodniej miasta, aby teraz tam nie grząźć w wodzie i dziurach.
- doraźny rynsztok z ulicy na łąkę (pas zieleni pomiędzy torami a ulicą kolejową), aby woda nie stała na ulicy.
- zainstalowanie dwóch/trzech lamp (halogenowych) przy jednym i drugim wyjściu z peronu, gdyż często ta tradycyjna lampa przy wyjściu w stronę miasta z podziemia, nie pali się, a od ul. Mokrej jest lampa przy przejściu od strony dawnego GS-u i jest spora cześć ulicy/chodnika nieoświetlona.

Uważam, że mój „polowy” zarys może w części poprawić naszą drogę na stację PKP w tym okresie „przejściowy”.
Gruntowny remont i rewitalizacja tej, części strony Miasta musi nastąpić w pierwszej kolejności, po zakończeniu budowy obwodnicy, tj.:
- nowa nawierzchnia drogi i chodników
- nowy parking po jednej i drugiej stronie torów (P+J)
- przystanek autobusowy (wiata)
- odpowiednie oświetlenie
- objęciem monitoringiem miejskim całej stacji i ul. Kolejowej
- zagospodarowanie budynku stacji PKP na lokale usługowe np. bary,sklepy (tak jak to ma miejsce w Grodzisku Maz.).

Dodam, że zgadzam się z Panem, iż wyjście ze stacji powinno być wizytówką miasta, gdyż ma to wpływ na budowanie pierwszego wrażenia przez przyjezdnych, o nas – Mieszkańcach Błonia.

Jako Radny chcę proponować rozwiązania - być moderatorem pomysłów - a nie tylko sygnalizować problem i czekać aż ktoś za mnie znajdzie rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o tzw. drogę płytową przy ul. Łąki to powinna być asfaltowa od ul. Grodziskiej aż po ul. Nowakowskiego - myśle że wykonie tego można by połączyć razem z remontem ulicy Kolejowej.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Pana satysfakcjonująca :)

Pozdrawiam,

Tomek Wiśniewski

www.tomekwisniewski.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1