Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-15, 23:09

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-08, 09:08 

Witam
Cieszy mnie Pani niezależność, tak w poglądach jak i w programie wyborczym.
Cytuj:
Zresztą wszyscy w Forum zdają sobie sprawę, że problem komunikacyjny Błonia rozwiąże jedynie obwodnica wschodnia.Równiez M. Parafiniuk. Dyskutowaliśmy o tym niejednokrotnie.
Jeżeli jak Pani pisze, Pan Parafiniuk zdaje sobie sprawę z tego rozwiązania, to czemu w swoim programie podaje inne informacje.

Moim zdaniem powinien jasno zapisać - "średnica" czy obwodnica?

Wychodzi z tego polityczny chaos.
W poprzedniej kampanii Pan Reszka również enigmatycznie odpowiadał na pytania mieszkańców w sprawie wyboru wariantu. Po wyborach, okazało się, że wybrał wariant "średnicy".
I Błonie znowu 4 lata straciło.

Jednoznaczne deklaracje i cel powinny być podstawą wiarygodności kandydata.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-08, 14:55 

legal napisał(a):

Cytuj:
Zresztą wszyscy w Forum zdają sobie sprawę, że problem komunikacyjny Błonia rozwiąże jedynie obwodnica wschodnia.Równiez M. Parafiniuk. Dyskutowaliśmy o tym niejednokrotnie.
Jeżeli jak Pani pisze, Pan Parafiniuk zdaje sobie sprawę z tego rozwiązania, to czemu w swoim programie podaje inne informacje.

Witam, napisałam, że wszyscy kandydaci z naszego komitetu (w tym równiez M. Parafiniuk)zdają sobie sprawę z tego, że dopiero wybudowanie obwodnicy wschodniej rozwiąże problemy komunikacyjne Błonia. I to potwierdzam. Jednak niektórzy uważają, że powinno się najpierw doprowadzić do wybudowania wiaduktu (celem wyeliminowania problemu zatrzymania ruchu pojazdów na przejeździe kolejowym), prowadząc równolegle intensywne działania nad przyspieszeniem realizacji obwodnicy wschodniej.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-08, 15:57 

Pozwolę sobie zacytować co napisał:
KRZYSZTOF napisał(a):
Ja kandyduję do Rady Miejskiej, chociaż z innego komitetu niż Pani Sowińska, jednak jak czytam mamy zbieżny cel "UWOLNIĆ MIASTO OD TRANZYTU".

Od dawna zajmuję się propagowaniem rozwiązania Obwodnicy poza terenem zabudowy mieszkaniowej.
Jednak argumenty merytoryczne nie przemawiają do obecnej władzy.

Prosisz Panią Sowińską o "przychylenie się do powstania nowej drogi tzw "srednicy" czyli nowego ale przecież nie docelowego przebiegu DW579."

Jest to możłiwe, tylko w odpowiedniej kolejności.
Najpierw trzeba zrealizować obwodnicę pozamiejską, a w następnym etapie budować ulicę miejską po śladzie Towarowej.

Przemawia za tym kilka czynników:
1. Pieniądze od Marszałka na jedno rozwiązanie,
2. Wybudowanie w pierwszej kolejności "średnicy" uniemożliwi z powodów finansowych i koncepcyjnych budowę obwodnicy docelowej.
Jeśli wybudują "średnicę", cały ruch tranzytowy pojedzie przez miasto i wszyscy zapomną o budowie obwodnicy docelowej, bo problem "zniknie", a miasto będzie miało z tego same uciążliwości.
Błonie jest małym miasteczkiem w woj. mazowieckim i niewiele osób o nim słyszało(w MZDW i urzędzie marszałkowskim), dopóki nie rozpoczął się protest przeciwko poprowadzeniu drogi tranzytowej przez miasto (w 2004r).
3. Uwarunkowania prawne dotyczące budowy dróg o dużym natężeniu ruchu.
Obowiązujące prawo nie zezwala na budowę inwestycji liniowych szkodliwie oddziaływujących na środowisko i ludzi.
4. Miasto będzie w stanie ponieść finansowe koszty na budowę ulicy z ruchem lokalnym(ul Towarowa), a nie będzie wstanie wybudować obwodnicy docelowej.
5. Obwodnica pozamiejska jest rozwiązaniem najbardziej logicznym i rozwiązuje problemy wszystkich mieszkańców miasta, wygasza konflikt między mieszkańcami.

Jest jeszcze wiele uwarunkowań które przemawiają za tym rozsądnym rozwiązaniem, (piszą o tym na tym forum różni mieszkańcy tego miasta).

Zgadzam się w pełni z tym poglądem.

Rozumiem, że niektórzy mogą postrzegać to inaczej.
Jednak jak sama Pani pisała, wybudowanie średnicy zaprzepaści szansę na docelową obwodnicę. Prowadzenie później równolegle intensywnych działań będzie bezcelowe, ponieważ trafi na barierę finansową i stwierdzenie, że Błonie wykorzystało limit finansowy na inwestycje drogowe.

Wybudowanie wiaduktu (i średnicy) nic miastu nie daje.
Najlepszym przykładem tego jest wiadukt w Grodzisku, gdzie tuż za nim jest skrzyżowanie i samochody stoją aż do zakrętu w kierunku Błonia.
Czyli mieszkańcy i tak będą stali w korkach. Niczego wiadukt nie rozwiąże.
Tym bardziej, że po wybudowaniu autostrady A2 ruch jeszcze znacznie wzrośnie.

Przy skierowaniu ruchu tranzytowego na obwodnicę pozamiejską, w mieście będzie odbywał się ruch lokalny, taki jaki był podczas remontu obecnego przebiegu w 2006-2007r., kiedy tranzyt z Błonia przeniesiono na inne drogi.

Jest to logiczne i trudno zrozumieć naiwność Pani kolegów, że uda im się szybko zrealizować obie inwestycje.
Przy takiej polityce planistycznej Błonie znowu będzie miało następne lata stracone.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 10:18 
Była Pani przewodniczącą komisji, która zajmowała się Centrum Kultury. Czy może nam Pani powiedzieć dlaczego tak mało jest w CK pomieszczeń funkcyjnych, i czy będą w CK dyskoteki?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 11:09 
Mam do Pani jeszcze jedno pytanie, ale proszę o jednoznaczną odpowiedź. Będzie Pani za zachodnią czy za wschodnią obwodnicą?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 20:10 

Kacper napisał(a):
Mam do Pani jeszcze jedno pytanie, ale proszę o jednoznaczną odpowiedź. Będzie Pani za zachodnią czy za wschodnią obwodnicą?

Witam, proszę uważnie przeczytać moje dotychczasowe odpowiedzi w tym wątku od poczaąku- znajdzie Pan jednoznaczną odpowiedź na pytanie.

[ Dodano: 2010-11-12, 20:14 ]
Kacper napisał(a):
Była Pani przewodniczącą komisji, która zajmowała się Centrum Kultury. Czy może nam Pani powiedzieć dlaczego tak mało jest w CK pomieszczeń funkcyjnych, i czy będą w CK dyskoteki?

Jeśli chodzi o CK, to mimo naszych usilnych wielokrotnych próśb kierowanych do Burmistrza ( nie tylko na posiedzeniach KOKiS ale również na sesjach ) co do przeznaczenia i zagospodarowania pomieszczeń w CK- zawsze uzyskiwaliśmy jedną i tę sama odpowiedź , cyt.: "pracuje nad tym trzyosobowa tajna komisja". ja, niestety w składzie tej komisji nie byłam. Protokoły z posiedzeń sa dostępne na stronie głównej Błonia- można sprawdzić. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 21:07 
Przepraszam, ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Zadam więc następujące pytanie.
Gdy zostanie Pani radną i będzie głosowanie nad budżetem 2010/11 nad pozycją pt. "Dokumentacja projektowa zachodniej obwodnicy Błonia", to zagłosuje Pani za, przeciw czy się wstrzyma. Bardzo proszę podać jedną z trzech odpowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 22:36 

Kacper napisał(a):
Przepraszam, ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Zadam więc następujące pytanie.
Gdy zostanie Pani radną i będzie głosowanie nad budżetem 2010/11 nad pozycją pt. "Dokumentacja projektowa zachodniej obwodnicy Błonia", to zagłosuje Pani za, przeciw czy się wstrzyma. Bardzo proszę podać jedną z trzech odpowiedzi.

Odpowiedź jest cały czas taka sama : przeciw. Jestem zwolenniczką budowy obwodnicy wschodniej, ponieważ tylko takie rozwiązanie pozwoli na wyprowadzenie tranzytu z naszego miasta. Jednocześnie wiadomo (o czym pisałam już wielokrotnie), że Błonie nie uzyska z kasy Marszałka pieniędzy na realizację dwóch inwestycji. Zatem mamy do wyboru: średnica lub obwodnica wschodnia. Ja wybieram obwodnice wschodnią, choćby czas oczekiwania na jej realizację musiał być dłuższy.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 10:50 
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 11:39 

Pani Sowińska
Wyrazy uznania za szczere i jasne wyrażenie poglądów, które u innych kandydatów się nie zdarza.
Może Pani liczyć na moje duże poparcie w realizacji obwodnicy poza miastem.

Czas zapewne nie będzie dłuższy.
Wybudują wschodnią obwodnicę Błonia wraz z obwodnicą Grodziska Mazowieckiego.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 18:00 

Witam,
Panie Krzysztofie,dziękuję za słowa uznania, jednak sądzę, że nikt nie powinien wstydzić się swoich poglądów, jeśli jest do nich przekonany. Ja zawsze wypowiadam wprost to co myślę, niestety, niektórzy mają mi to za złe. Jednak nie należę do osób, które kalkulują, co im się lepiej opłaca (w szerokim tego słowa znaczeniu). I za to siebie szanuję.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-17, 17:33 

Z Błonia wyprowadziłem się już na dobre /z piekła od 5.00 rano przy Jana Pawła/ lecz teraz mam o wiele większe problemy z dotarciem do Warszawy. Z Bieniewic próbowałem trasą poznańską, bo wydawało mi się, że to najbliżej, traciłem ok. 1 godzinę, teraz jeżdżę Bieniewicką. Oczekiwanie na przejeździe, potem w Błoniu przy Grodziskiej i na Poniatowskiego to razem ok. 45 min. Więc jeżdżę tak jak wielu innych przez miasto i swoim sąsiadom nadal robie piekło pod oknami.
Oczywiście czasu nie cofniemy, poprzednia kadencja stracona na przepychanki i próby burmistrza na przemycenie niezgodnego z prawem dokumentu środowiskowego. Bywałem na spotkaniach w sprawie obwodnicy, rozmawiałem z wieloma ludźmi i temat nie jest mi nieznany .
Pytania są więc następujące:
-dlaczego rada nie reagowała kiedy przez 3 LATA tej kadencji burmistrz otrzymywał odmowę przyjęcia najważniejszego dokumentu w uzyskaniu decyzji na budowę, dokumentu opisującego skutki dla środowiska planowanej drogi?
-dlaczego nikt z radnych, i Pani też, nie postawił pytania, nie zażądał dokumentów odmawiających?
-dlaczego rada pozwalała, i Pani również, na przenoszenie winy i odpowiedzialności za niepowodzenia na innych a faktyczny winowajca nie ponosił żadnych konsekwencji?
-dlaczego rada i Pani również,pozwalała na napędzanie przez burmistrza "koła nienawiści" i podziału między mieszkańcami?
Nie wyobrażam sobie blokowanie dojazdu do Warszawy drogą która prowadzić będzie do autostrady.
Pani deklaracje wyborcze są dla mnie jednoznaczne, lecz obawiam się, czy będzie miała Pani taka siłę przebicia aby je zrealizować ? Życzę sukcesów.
Szkoda,że mieszkam w innym okręgu.
O straconej kadencji /kadencja przyjęć, uroczystości, balów/ pisałem już na forum /średnica Błonia/ kierując mój wpis właśnie do Pani, odpowiedzi nie doczekałem się.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-17, 21:32 

@koszałek, odpowiedz jest prosta.
Rada nie reagowala, bo nie bylo wyborow w najblizszym czasie.
Teraz podniesiono larum, bo trza sie pokazac.
Tak samo burmistrz, jak i rada, oraz pozostali kandydaci na burmistrza.
Teraz to wszyscy kochaja Błonie, Błoniaków, nazywajac ich Wyborcami, itd.
Jednym slowem, smiech na sali...
8)

p.s.
Panu Reszce nalezy przyznac, ze sporo sie zmienilo, Pan Parafiniuk dzialal w powiecie /choc ja bym chetnie przeczytal, co dla Błonia wywalczyl/, Pan Kłopocki "zasluzyl" sie ponoc w Lesznie, a Pan Stępniewski "walczy" z wiatrakami. Pani Wieszczyckiej nie znam...
8)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-17, 21:49 

Obrazki: 72
Zarówno pan Parafiniuk, jak i pani Wieszczycka działali w powiecie. Pani Wieszczycka wybierana była do powiatu jeszcze jako pani Piotrak.

Byli w powiecie przedstawicielami większości. Bo Forum Samorządowe ściśle jest powiązane i współpracuje na terenie powiatu z PiS. I niestety nasze Błonie niewiele skorzystało na posiadaniu swoich przedstawicieli w radzie powiatu - korzystały inne gminy. Na szczęście chodzi tu o niezbyt wielkie kwoty ale liczą się intencje i fakty.

Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-17, 22:22 
Miki napisał(a):
I niestety nasze Błonie niewiele skorzystało na posiadaniu swoich przedstawicieli w radzie powiatu - korzystały inne gminy. Na szczęście chodzi tu o niezbyt wielkie kwoty ale liczą się intencje i fakty.

Nieprawda.
Ulica Długa w Bramkach.
Ulica w Radonicach.
Ulica Poniatowskiego - Błonie.
Rondo w Bieniewicach,
Ulica Strażacka -Dębówka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1