Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-08-25, 07:43

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-05-25, 08:37 

Obrazki: 72
Mam przyjemność zaprosić wszystkich na zawody pucharu LOK w FT/HFT

Termin: 28 Czerwca 2009

Miejsce: Gościniec Julinek w miejscowości Leszno k Błonia

http://www.gosciniecjulinek.pl/

http://www.airguns.pl/forum/viewtopic.php?t=181 - fotki z terenu

Konkurencje:
- FT/HFT 30 figurek w ramach Pucharu LOK
- Silhouette pistolet i karabin

Wszystkie konkurencje są rozgrywane w ramach LOK.

Opłaty:
- koszt startowego (20 zł/konkurencję, dla członków LOK i Ferajny zniżka 50%)
- "opłata klimatyczna" (30 zł/osoby - stała, ustalona przez właściciela terenu, w tej cenie ponad godzinna przejażdżka bryczką po terenach Kampinoskiego Parku Narodowego dla wszystkich chętnych. Na terenie plac zabaw dla dzieci, mini ZOO)

Wyżywienie:
- po zawodach zapewniamy ognisko i kiełbaskę do niego, pieczywo, ogórek etc - w cenie "opłaty klimatycznej"
- żarełko "na mieście" - 800 metrów od terenu zawodów
- "żelazne racje" we własnym zakresie

Noclegi:

- nie przewidujemy, z założenia impreza jednodniowa

Harmonogram:

Otwarcie strzelnicy technicznej oraz biura zawodów o godz. 9.00
Odprawa o godz. 10.00
Początek zawodów około godz. 10.30
Zakończenie strzelania ok. godz. 15.00
Silhouette ruszy ok 13.00 i potrwa aż do końca obliczania wyników FT/HFT.
Podsumowanie i rozdanie nagród – ok. godz. 16-stej.
Część towarzyska od 17.00 aż do wieczora. Właściciel terenu zapewnia opał na dwie godziny - ale ognisko możemy palić dłużej, jak sobie nanosimy drzewa z lasu. Jest go tam pełno :)

Na Silhouette zapraszamy wszystkich - także jeszcze nieuzbrojonych - zapewnimy sprzęt strzelający :)

Zawody organizują Airguns.pl i MK LOK "Wiarus" Błonie

Regulamin Pucharu LOK: http://dssr.org/viewtopic.php?t=249

Ostatnio edytowano 2009-06-29, 22:03 przez Miki, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-29, 18:27 

Obrazki: 72
Kto był, bawił się świetnie, kto nie był, niech żałuje :) Tor miał ponad pół kilometra, każda figurka na osobnym stanowisku. Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w zawodach HFT - i całkiem mi się to spodobało, przy okazji przetestowałem legendarną złośliwość Ojca Założyciela portalu Airguns.pl, Miłka Majstruka, który twierdził, że ustawił wyjątkowo złośliwy tor - okazała się mitem. Tylko do jednej figurki musiałem się położyć, bo nie mogłem znaleźć miejsca, w którym bym mógł ją dobrze widzieć ( i trafić) z pozycji stojącej. Klęczącej nie uznaję, odkąd przestałem chodzić do kościoła, a leżącej unikam, bo potem trudno podnieść moje 150 kg żywej wagi :)

Ze swojego FX-a strzelałem ostatnio na ZKS-ie, jak filmowaliśmy materiał dla Polsat News, nigdy nie zadałem sobie trudu ostrzelania trajektorii, więc siłą rzeczy mistrzem nie jestem, ale jaka była radocha, jak ze stojącej udawało się składać figurki, których inni nie pokonali z leżącej :) Oczywiście pudeł też było sporo, a najczęściej radośnie dzwoniłem blachą.

Było za mało strzelców, żeby tworzyć klasyfikację sprzętową, w kategorii open wygrała Snajperka ze swojego AA 400, deklasując nas wszystkich - ponad 20 punktów przewagi, drugi był Adam Pindel z FWB 300, trzecie miejsce zajęła Iza Majstruk z FX T12, czwarty był Ojciec Założyciel z tego samego sprzętu, ja byłem na piątym miejscu. Kilku zawodników przeszło tor poza konkurencją - stwierdzili, że wolą się zapoznać z tym strzelaniem - i bardzo dobrze, nie każdy musi od razu stawać do rywalizacji, a strzelanie w miłym towarzystwie sprawia zawsze frajdę.

Jeden zawodnik nie ukończył zawodów z powodów zdrowotnych. Koledze Peyalo życzę zdrowia i podziwiam za samozaparcie, oraz odwagę z jaką walczy z trapiącymi go dolegliwościami.

Zawody Silhouette przerodziły się spontanicznie w imprezę integracyjną - jak rozstawiliśmy tor, natychmiast zostaliśmy otoczeni tłumem weselników - na terenie odbywały się właśnie poprawiny po sobotnim weselu. Jednogłośnie uznaliśmy, że to doskonała okazja do propagowania strzelectwa, i po chwili goście grzali do zwierzaków ze wszystkich luf, jakie mieliśmy do dyspozycji, włącznie z dwoma Łucznikami i stareńkim czeskim Lov 1.

Oczywiście nie zabrakło i innych atrakcji - po zakończeniu HFT załadowaliśmy się wszyscy na wielki wóz, zaprzężony w parę siwych koni, i udaliśmy się na prawie dwugodzinną przejażdżkę po Kampinoskim Parku Narodowym. Była okazja pogadać o wszystkim i o niczym, podziwiając przepiękne ukształtowanie polodowcowego terenu.

Nie zaopatrzyłem się tym razem w aparat - jako główny dezorganizator po prostu nie miałabym czasu, by cykać zdjęcia. Ale mieliśmy kilku fotografów, więc mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na fotorelację z imprezy.

Całkiem osobna historia to oczywiście sobotnie spotkanie z koleżankami i kolegami, którzy tłumnie przybyli, by pomóc w organizacji zawodów, Wyczyny Kurierexa, wieszającego figurki na wysokościach przyprawiających obserwatorów z ziemi o zawroty głowy przejdą do historii.

W przerwie integrowaliśmy się z ludnością tubylczą ustawiając "bramkę" państwu młodym. Oczywiście Kurierex panował nad wszystkim z wysokości daszka nad bramą wjazdową, na której zasiadł z Łucznikiem w ręku :) Młodzi wykupili się litrem gorzały, Ojciec Założyciel negocjował wyższą stawkę, ale Kurierex dał się przekupić garścią cukierków, więc puściliśmy ich wolno :)

Ucieszny był widok samochodów gości weselnych skręcających w bok na widok czeredy uzbrojonych i poubieranych w maskujące stroje zbójów:) Na szczęście takich strachliwych była zdecydowana mniejszość, a i oni po chwili zawracali, widząc, jak przepuszczamy kolejne nadjeżdżające pojazdy gości.

Nie obyło się bez pokazów pirotechnicznych w wykonaniu duetu Kurierex - Snajperka o późnym zmroku i długich oraz owocnych nocnych Polaków rozmów. Wystarczy powiedzieć, że rozeszliśmy się o czwartej nad ranem...

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album

Strefa czasowa: UTC + 1