Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-22, 05:03

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-08-29, 20:53 
Offline

Dołączył(a): 2004-11-15, 16:13
Posty: 137
Obrazki: 0
Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Zanim przejdę do konkretów wspomnę początki strony www Błonia,kiedy to forum nie było schowane a poruszane przez obywateli tematy były na bieżąco widoczne na stronie startowej.Wtedy to pracownicy urzędu musieli szybko i skutecznie reagować na poruszane problemy aby ustrzec się przed dalszą publiczną krytyką.Dla wielu takie rozwiązanie było nie wygodne i zarządzili zmiany...teraz mamy jak mamy...inaczej,wygodniej dla...trudno.

Teraz do rzeczy: poddaję publicznej krytyce zaniedbania Urzędu w/s "rewitalizacji"i m.in. drogi/ulicy Poniatowskiego od ulicy Łąki(od przejazdu PKP) do granicy gm.Brwinów. Droga ta, w fatalnym stanie od lat, ulega dalszej degradacji a pozimowe łatanie dziur jest wykonywane w sposób niechlujny, niesystematyczny i wyrywkowy, jakby bez fachowego nadzoru.Jej stan wystawia niechlubne świadectwo Władzom miasta Błonia, gdyż droga w granicach gm.Brwinów jest wyremontowana i w świetnym stanie od lat.Wstyd i hańba,że miasto,które szczyci się fontanną na rynku,domem kultury i innymi "zdobyczami"reklamowymi, nie potrafi poradzić sobie przez tyle lat kadencji obecnego burmistrza, z tym problemem.Może w końcu Radni znajda środki na skuteczny remont :oops:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
PostNapisane: 2011-09-01, 20:33 
Offline

Dołączył(a): 2009-05-06, 19:19
Posty: 13
Jak byś kolego chciał bardziej dociec dlaczego taki jest stan tej drogi to pewnie dostał byś wyczerpującą odpowiedz :)

Po pierwsze przedłużenie drogi ul.Poniatowskiego w stronę Mielęcina to droga powiatowa zarządzana przez ZDP w Ożarowie Mazowieckim i do nich kieruj skargi na jakoś wykonywania remontów i łatania dziur :P
po drugie gmina Błonie regularnie pisemnie przypomina przed każdym nowym budżetem powiatu o stanie tej drogi i konieczności jej remontu decyzje należą do Starosty oraz radnych powiatowych - widocznie mieli inne priorytety dlatego jest ona jeszcze nieprzebudowana
po trzecie nie w całości zniszczony odcinek należy do powiatu warszawskiego zachodniego ale także do powiatu pruszkowskiego
po czwarte miejmy nadzieje że znajdą się fundusze na jej remont w 2012

pzdr


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2011-09-02, 19:34 
Offline

Dołączył(a): 2004-11-15, 16:13
Posty: 137
Obrazki: 0
Dziękuję koledze za uświadomienie w kwestii podporządkowania, odpowiedzialności i kompetencji za stan opisywanego przeze mnie odcinka drogi ZDP w Ożarowie Maz.Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu mapki lub wykazu dróg powiatowych,gdzie możliwe będzie jej zlokalizowanie -moje próby odnalezienia spełzły na niczym (ani tu:http://zdp.pwz.pl/?opcja=1&id=5 ani na innych stronkach - jak zwykle chaos informacyjny).
Skoro nie jest to droga gminna,to nie znaczy,że kompetentne władze mają ograniczać do w/w działań.Może należy przejść do bardziej zdecydowanych i aktywnych, tak jak to robi burmistrz Grodziska Maz., a nie pasywno-wyczekujących. Przecież jest to najkrótsza ,niezakorkowana droga o znaczeniu"strategicznym", łącząca Błonie z Brwinowem-Pruszkowem itp. i przebiegająca przez obszar gminy.
A może zainteresowani użytkownicy tej drogi, zorganizują wspólna akcję medialną, w celu wymuszenia na Starostwie, jeśli nie remontu to choć skutecznego połatania dziur przed nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym.
Teraz można slalomem omijać największe dziury- bo je widać, ale jesienią-zimą będzie gorzej ...

pzdr.

_________________
"...Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-17, 20:25 
..."tu zaszła zmiana"...dodam pozytywna :-).
Jeżdżący ta drogą,traciliśmy nadzieję aby cokolwiek zmieniło się na plus w najbliższym czasie.A jednak!:-)
Jeszce w ubiegłym roku zaczęto sukcesyjny remont kapitany drogi, poprzez położenie nowej nawierzchni, na długości ok.2-3km od strony wcześniej już wyremontowanego tj od strony Mielęcina w kierunku Błonia.
Być może ma to związek przyczynowy z budową A2 a może inny...Tak czy owak ważne,że problem zauważono i podjęto szybkie działania.Miejmy nadzieję,że znajdą się środki, aby równie szybko dokończyć inwestycję w pierwszym półroczu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-22, 00:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-04-17, 22:52
Posty: 115
amartak napisał(a):
droga w granicach gm.Brwinów jest wyremontowana i w świetnym stanie od lat[/color] :oops:

Jeżdżę często i napewno nie potwierdzę słów, że droga jest w takim świetnym stanie od lat. Większość drogi zrobiono w zeszłym roku, przejazd przez Kotowice zamknięty a objazd przez Grudów nie jest w najlepszym stanie. Poza tym Brwinów szczyci się chyba najgorszą drogą (z asfaltem) jaką jest ul. Pszczelińska. Gorszej nie znam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-22, 08:43 
jak sie wam nie podoba to pociugiem jezdzic do roboty a po naszym miescie piechotą łazic w gumiakach i bedzie gitesik :lol:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-22, 12:12 
bedzie wojna to już pewne :cry:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-23, 22:19 
chinet
zanim zaczniesz polemizować, przeczytaj dokładnie tekst amrtaka w całości a nie wybiórczo,zwracając przy tym uwagę na datę postu :!: .Zauważ zmiany jakie zaszły od tego czasu (widocznie wcześniej nie jeździłeś tamtędy):

fakt1/zniszczono(zamknięto)odcinek trasy do Brwinowa za Kotowicami w związku z budową A2(rozjazdy)
- przed tym droga na tym odcinku była w b.dobrym stanie ,

fakt2/droga przez Brwinów na Pruszków/Nadarzyn jest w złym stanie,wcześniej była jeszcze gorsza - ale to sprawa nie Błonia ale Brwinowa...

fakt3/w 2-gim półroczu zeszłego roku wyremontowano odcinek opisywanej przez amartaka drogi w granicach gminy Błonia i to jest pocieszające :D ,

fakt4/ lokalne drogi w tym droga woj.579, zostały odcinkami zniszczone przez budowniczych autostrady A2 i tam będą dalsze miejscowe dewastacje :oops: zanim się to wszystko poukłada


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-24, 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-04-17, 22:52
Posty: 115
Czytam ze zrozumieniem.

Cytuj:
fakt1/zniszczono(zamknięto)odcinek trasy do Brwinowa za Kotowicami w związku z budową A2(rozjazdy)
- przed tym droga na tym odcinku była w b.dobrym stanie


Jak najbardziej droga była w bardzo dobrym stanie, nie mniej remontowana była dopiero w 2010, więc trudno powiedzieć że była w świetnym stanie od LAT :)

Cytuj:
fakt3/w 2-gim półroczu zeszłego roku wyremontowano odcinek opisywanej przez amartaka drogi w granicach gminy Błonia i to jest pocieszające


W drugim półroczu wyremontowano odcinek drogi ale leżący od granicy gminy Brwinów w kierunku samego Brwinowa. Od przejazdu PKP do granicy gminy Błonie zauważyłem tylko łatanie poszczególnych dziur. Chyba, że ktoś przestawił gminny znak "graniczny" i jestem w błędzie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-01-24, 21:21 
... droga od Milęcina do granic Brwinowa była zrobiona wcześniej niż w 2010r - w tym roku kończono,z tego co pamiętam, ostatni odcinek już w mieście. :wink: :?:
....wyremontowany w zeszłym roku odcinek od zakrętu w Milęcinie w kierunku Błonia jeśli się nie mylę jest w granicach gminy Błonie.Ale tak czy owak, jak wcześniej uświadomiono amartaka,jest to droga powiatowa i ważne że w końcu zaczęto ją remontować w postępie "liniowym". :D


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-04-15, 19:04 
Offline

Dołączył(a): 2004-11-15, 16:13
Posty: 137
Obrazki: 0
:!: ...no tak -remont drogi (powiatowej oczywiście) doprowadzono do granic gminy Błonie i dalej stop(czyli po staremu dziury i ruina) .Podobnie jest ze ścieżką rowerową - burmistrz Grodziska wybudował swoją (przy drodze 579)do Kłudzienka i dalej stop i mimo,ze to droga wojewódzka.
Ciekawe dlaczego władze ościennych gmin potrafią ... a nasze (władze)zawsze znajdą wytłumaczenie na swoją niezaradność( no przecież to droga powiatowa albo wojewódzka i my nic nie możemy..) .A co na to nasi radni powiatowi?
Wstyd...
A teraz z innej paczki.Czy znajdzie się ktoś życzliwy, kto poinformuje nas jakie są losy ulicy Łaki.
Pan burmistrz,jeszcze podczas poprzedniej kadencji, obiecywał na rożnych spotkaniach ...,że po szybkim uporządkowaniu spraw własnościowych(wykup itp) niezwłocznie przystąpi do remontu. Od tego czasu dużo wody upłynęło z zrewitalizowanej Rokitnicy a droga po staremu z płyt betowych... :oops: Może nasi, szanowni radni ruszą temat podczas najbliższej sesji :?: :!:

_________________
"...Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
PostNapisane: 2012-07-10, 18:53 
Offline

Dołączył(a): 2004-11-15, 16:13
Posty: 137
Obrazki: 0
Tajemnicą poliszynela jest,że to forum jest tylko dla plebsu po to by sobie ponarzekał a władze miasta i tak ma zwykłych obywateli w głębokim poważaniu i robi to co uważa za stosowne - ot przykład idzie z najwyższej góry. :oops:
Wkurza mnie, kiedy czytam ten post-wątek i nie obserwuję żadnych pozytywnych działań w tym temacie w realu. Dobija mnie pasywność i obojętność urzędu miasta (burmistrza),radnych. Opisywana droga,na terenie gminy nadal jest w fatalnym stanie z dziurami i wybojami a od momentu kiedy napisano pierwszy post upłynął rok i nic się nie zmienia na lepsze:oops: Na przełomie wiosny "dla oka"załatano parę dziurek i to wszystko. :oops:
Nie przekonuje mnie tłumaczenie,ze to droga powiatowa(to wygodny urzędniczy wykręt) i jej naprawa-remont nie leży w kompetencji władz Błonia. Przecież droga leży na terenie gminy Błonie, a więc w gestii ambitnego gospodarza(-y) gminy jest podejmowane działań o jej choćby naprawienie.Dlaczego to szary użytkownik- kierowca ma dobijać się z petycjami/skargami do Radnych Powiatu czy Starosty - od czego mamy burmistrza i rajców miejskich w Błoniu.
Stawiam więc poraz kolejny pytanie nie tylko retoryczne - co dalej z tą drogą.Co władze gminy w tej sprawie zamierzają zrobić aby poprawić jej stan?Kiedy wreszcie będziemy mogli nia jeździć bez ryzyka uszkodzenia zawieszenia.
Uwaga:choć jest to tylko skromny post, to krytyczny wpis idzie w Polskę jak nie z tego to z innego forum i na długo zostaje w pamięci.

_________________
"...Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
PostNapisane: 2012-07-18, 11:15 
chodzi o ul .Poniatowskiego w kierunku Brwinowa ?
nie ma co uskarżać się na forum, tylko zorganizować protest medialny i zasypać mailami wszystkie odpowiedzialne urzędy :!: :oops:
Dosyć tych dziur gmino fair play !


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-07-27, 13:58 
..to jest myśl -- na razie jest nas 9 sfrustrowanych- po feriach ostro ruszamy :oops:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-08-26, 15:33 
Offline

Dołączył(a): 2004-11-15, 16:13
Posty: 137
Obrazki: 0
...na początek kilka informacji wstępnych:

1/WYKAZ DRÓG POWIATOWYCH NA TERENIE POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO-
MIASTO I GMINA BŁONIE ..
NR DROGI..... 4108 W (Błonie – Milęcin) - próżno szukać na siermiężnej stronie Zarządu Dróg Powiatowych -można znaleźć tu : http://ebookbrowse.com/234-wykaz-drog-p ... d223886601,

2/Unijne pieniądze na drogi w Gminie Błonie
"Unijne pieniądze na drogi w Gminie Błonie
Gmina Błonie stawia na lepszą komunikację. Dziś w urzędzie miasta władze województwa i beneficjent podpisali umowę dotyczącą projektu rozbudowy infrastruktury drogowej. W planach jest m.in. realizacja aż sześciu odcinków dróg gminnych i powiatowych.Wartość tych inwestycji to 13,8 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie 11,7 mln zł. " - wyczytane tu: http: //mazowia.eu/media-wydarzenia/unijne-pieniadze-na-drogi-w-gminie-blonie.html#galeria-artykulu - tej drogi nie uwzględniono :(

3/za stan drogi odpowiada bezpośrednio : Zarząd Dróg Powiatowych
ul. Poznańska 300
05-850 Ożarów Mazowiecki,
tel./fax. 0-22 722 13 80
tel. 022 721 17 21, 722 11 81, 721 03 85
e-mail sekretariat@zdp.pwz.pl

("Jesteśmy jednostką Starostwa Powiatowego Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim.
ZDP został powołany na mocy Uchwały Nr V/23/99 Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z dnia 23 lutego 1999 r.
Zarząd Dróg Powiatowych administruje sieci dróg powiatowych Powiatu Warszawskiego Zachodniego na terenie województwa mazowieckiego.")
adres strony tu: http://www.zdp.pwz.pl/?opcja=4,

4/http://www.pwz.pl/4,1,wladze-powiatu.html,
http://www.pwz.pl/13,64,struktura-urzedu,1,wiecej.html

5/Urząd Miejski w Błoniu, ul. Nowakowskiego 10
05-870 Błonie
tel. /22/ 725 30 06
1. Rafał Nowak - p.insp. ds. dróg i mostów - p.o. Naczelnika Wydziału /wew. 200/

W planach na najbliższe lata nie ma remontu/naprawy tej drogi(nigdzie nie znalazłem informacji)
cdn...

_________________
"...Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.