Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-16, 22:04

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-08, 22:37 

Obrazki: 72
Na zachodzie w miejscach uczęszczanych przez takich jak noone robi się drogi z muldami - i niech sobie daje 130 po metrowych górkach i dołkach. I wychodzi na to, że i w Błoniu trzeba tak uliczki przerobić.

Bo mądrych inaczej ci u nas dostatek...

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-09, 08:41 

noone napisał(a):
Ponadto chciałbym zauważyć jeszcze jedną ciekawą rzecz odnośnie progów na Poniatowskiego. Otóż jadę od Biedronki w stronę torów. Koło szkoły widzę znak - ograniczenie do 30 km/h i próg. Zwalniam i przejeżdżam próg. Nie ma znaku odwołującego 30km/h więc jadę tak powoli aż do następnego skrzyżowania - czyli niemal do mostu.
Zgoła inna sytuacja jest dalej. Ograniczenie do 30km/h koło Żabki, potem za kilka metrów skrzyżowanie z Harcerską które znosi ograniczenie i próg zwalniający. Dopuszczalna prędkość przejazdu przez ten próg to zgodnie z przepisami ruchu drogowego 50km/h. Pytam, o co chodziło stawiającym te znaki ?
Czy jeśli wybiórczo i byle jak traktujemy prawo stawiając tak znaki i progi to możemy oczekiwać, że kierowcy będą przepisów przestrzegać ?
Jaki przykład dają Ci którzy postawili te znaki i progi? Czy uczą młodych kierowców poszanowania prawa? Śmiem wątpić. Uczą, że można robić jak się chce.

Zatem, w imię tego wybiórczego traktowania przepisów przejechałem się dziś Harcerską od Poniatowskiego do Grodziskiej z prędkością 130km/h (chciałem więcej ale sami rozumiecie moje Punto 1.1 z LPG nie osiąga zawrotnych prędkości). Przed progiem koło drogi prowadzącej do parku hamowanie awaryjne oczywiście do 30km/h (wszak wybrałem sobie właśnie, że ten przepis będę przestrzegał). No ale potem rura, na odcinku do Grodziskiej miałem 110km/h i jeszcze ustąpiłem pierwszeństwa pieszemu (wszak pieszy najważniejszy).
Rozumiem, że o taką poprawę bezpieczeństwa w Błoniu chodzi. Skoro nikt mnie nie edukuje, bo to bez sensu to niby skąd mam wiedzieć, że robię źle. Mi tam się podobało. Skoro w Błoniu służby porządkowe nie patrolują ulic i nie łapią piratów drogowych to czuję się w pełni bezkarny. Zawieszenie mojego samochodu też się cieszy - przez próg przejechałem powolutku.

Pozdrawiam.

PS. Jutro w godzinach wieczornych też się przejadę po Błoniu. Jakby jakiś funkcjonariusz (w co szczerze wątpię) mnie zatrzymał to od razu podpowiadam mam przeterminowaną gaśnicę i nie mam trójkąta. Mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu przyjmę z miłą chęcią - ale znając Błonie nie będzie nikogo kto go wlepi.

Ale kolego, ograniczenie do 30 km/h przed tymi progami ma chronic Twoje zawieszene, a nie Ciebie.
Sprobuj przyspieszyc z 30 do 50 km/h od skrzyzowania Harcerska/Poniatowkiego do wspomnianego progu, hihi. Przeciez ten prog jest praktycznie na skrzyzowaniu... :wink:

A od progu na Harcerskiej do Grodziskiej zdazyles zanotowac 110 km/h, przepuszczajac pieszego? Dobre.
Przed Grodziska wyhamowales, czy poleciales dalej zuzlowka w strone ogrodkow dzialkowych? :lol:

I Tobie ma pomoc jakakolwiek edukacja. Smiem watpic, czy zaskutkuje nawet przedszkolna...
Pa!
8)

Zgłoś post
PostNapisane: 2010-11-26, 20:02 

Moje zdanie na temat progow. To zle rozwiazanie, drazni wiekszosc przyzwoitych kierowcow, zwalniajac nawet do 20km/h jest irytujacym bampem. Dla tych kierujacych przeciw ktorym niby jest montowany jest dodatkowym urozmaiceniem na drodze i nie raz spotkalem sie z sytuacja, gdzie ja zwalniam, a z naprzeciwka wali jakis 1/2glowek przynajmniej 60tak i nawet progu nie zauwaza, od po prostu tylko pod kolami cos zastukalo.

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1