Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-09-19, 05:47

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-02, 08:47 
Czy ktoś zna procedury, jakimi muszą kierować się dróżnicy na przejazdach kolejowych? Oczywiście nie mówię o zasadach bezpieczeństwa. Chodzi mi na przykład o to, czy mają jakiś określony czas, po którym mogą otworzyć przejazd po odjechaniu pociągu lub na ile przed przybyciem pociągu musi zamknąć przejazd?
Na Witanowie, jest jeden Dróżnik - mężczyzna, który albo jest złośliwy albo nienormalny! Przed ósmą rano, zamyka przejazd na 15 minut, aby mogły przejechać 4 pociągi, (w inne dni, kiedy są Pani na przejeździe, otwierają go pomiędzy przejazdami). Natomiast kiedy pociąg odjedzie, otwiera przejazd przynajmniej po 4 minutach! Taka sama jest procedura po południu, ok. 17.20. Ostatnio czekałam 25 minut aż moje dziecko usnęło w aucie.
Czy można składać jakieś zażalenia lub skargi? Przecież to jest paranoja!
Dzisiaj rano mój mąż zwrócił złośliwemu dróżnikowi uwagę, to ten mu powiedział żeby sobie zmienił drogę...Jak żyć, mieszkając niedaleko przejazdu?

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-08-13, 00:05 
się na wies przeprowadziło a oczekuje się nie wiadomo czego...ale to działa w obie strony..stoj i czekaj! problem? do okola,25 min to 3 kolka się zrobi. A tak poważnie, to nie temat na forum, bo to forum już od dawna nie spelnia swojego zadania, ale radze zadzwonić do pkp lub znaleźć maila i napisać pismo. Konkretne dni i godziny...takie pismo przyniosło efekt ok dwóch lat temu na ul. grodziskiej...

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-08-14, 22:09 

Procedura jest taka, że musi zamknąć zanim pociąg dojedzie do czujników.
Nie otworzy przejazdu tak długo, aż pociąg nie zjedzie z czujników.
Na tym przejeździe nie brak takich co wjeżdżają mimo że przejazd prawie zamknięty. Część wyjazdowa w dochodziła w połowie do zamknięcia a cymbał wjechał. Jednego zamknęli kiedyś. Więc nie dziw się dróżnikowi. On odpowiada za wypadek na przejeździe, więc dmucha na zimne. Zostało mu po dobrych czasach jak nie było autostrady i kawalkady samochodów rano i wieczorem przewalały się Błońską i Bieniewicką. A durni wtedy nie brakowało. Woli więc jak Ty postoisz niż on ma siedzieć, bo coś się stało.
Ten przejazd PLK chciało zlikwidować, bo jest za długi i muszą utrzymać dróżnika. Już było, że pociąg był na stacji a przejazd otwarty, to jeszcze kilka protestów i zamkną. I będzie się jeździło na około.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-08-21, 13:47 

Weź też pod uwagę to, że facet może być NOWY, ŚWIEŻY, ZIELONY. Oznacza to, że najzwyczajniej w świecie boi się otwierać go ot tak sobie. Najlepszym dowodem na to niech będzie ostatnia sytuacja na przejeździe w Kozerach. Przed wypadkiem w zasadzie non stop przejazd był otwarty i można było przejechać na otwartym przejeździe przed pociągiem. A teraz? Nagle się przejazd zamyka, czekam 10 minut i dopiero tedy widzę pociąg. Więc nie wiem co gorsze ;]

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-08-29, 18:50 

Przejazd w Bieniewicach i dróżnik to temat legenda. Kiedyś jechałem przez Bożą Wolę. Przejazd otwarty tylko gdzieś tam w oddali widziałem że pociąg jedzie. Jakieś 3 minuty później w Bieniewicach zastałem zamknięty przejazd i czekałem aż ten sam pociag minie dwie stacje i dojedzie do stacji Witanów. Innym razem próbowałem wracać właśnie z tej stacji i tak sie złożyło że pociąg podjechał pod drugi peron (jakoś w ramach wyjątku) ale żadnej informacji dla podróźnych nie było. Czekanie po 25 minut a nawet więcej (bywa że nawet powyżej pół godziny to tam norma i pisanie do PKP nic nie daje. Najlepiej w takiej sytuacji zawrócić pojechać przez przejazd niestrzeżony który jest pół kilometra dalej i objechać przez osiedle.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-09-05, 18:41 

A tak poza tym to rozbraja mnie kiedy karetka na sygnale musi czekać na przejezdzie i przepuscic kilka pociagów

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-09-05, 18:52 

Obrazki: 72
Uwazasz że karetka ma immunitet na zderzenie z pociągiem?

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2014-09-05, 19:24 

Nie, nic takiego nie uważam. Ale zastanawiam sie czy jeżeli przed przejazdem stoi karetka na sygnale to ją również należy wstrzymywać przez kilknaście minut żeby przepuścić trzy pociągi które nie jadą jeden za drugim.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-09-05, 20:39 
człowieku Wolfe-zastanów się co piszesz bo gorszego debilizmu dawno nie czytałem :evil:

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-09-06, 09:54 

dróżnik napisał(a):
człowieku Wolfe-zastanów się co piszesz bo gorszego debilizmu dawno nie czytałem :evil:

Ja Ciebie też

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-09-08, 20:26 
Pociągi nie jadą oczywiście jeden za drugim, jak tramwaje, ale bardzo często, jadą po prostu z dwóch kierunków, lub też na tor główny dodatkowy (czyli na drugą krawędź peronu) aby przepuścić pospieszny.

Nie da się tego ogarnąć z budki dróżnika, takie informacje ma dyżurny ruchu, na stacji Błonie, ale on ma dużo obowiązków i procedur.

Taka nadzwyczajna sytuacja, aby na chwilę otwierać rogatki dla jednego pojazdu, chociażby uprzywilejowanego, mogłaby skutkować nieprzewidywalnymi konsekwencjami, włącznie z katastrofą kolejową.

Wniosek jest jeden!

Wiadukt lub tunel pod torami na drodze 579 jest niezbędny!

I nie ma innej metody!

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-09-09, 01:20 
gość 45 napisał(a):
Wniosek jest jeden!
I nie ma innej metody!

No tak, właśnie się zorientowałem (po przeczytaniu swojego wpisu), że wątek dotyczy zasadniczo przejazdu w Witanowie, a ja tu piszę o Błoniu.

Świadomość że po torach może poruszać się pociąg z prędkością 160 km/h zmusza jednak do zastanowienia, jak pogodzić bezpieczeństwo, nie utrudniając życia użytkownikom drogi, czyli okolicznym mieszkańcom.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-09-09, 15:42 

gość 45 napisał(a):
Pociągi nie jadą oczywiście jeden za drugim, jak tramwaje, ale bardzo często, jadą po prostu z dwóch kierunków, lub też na tor główny dodatkowy (czyli na drugą krawędź peronu) aby przepuścić pospieszny.

Nie da się tego ogarnąć z budki dróżnika, takie informacje ma dyżurny ruchu, na stacji Błonie, ale on ma dużo obowiązków i procedur.

Taka nadzwyczajna sytuacja, aby na chwilę otwierać rogatki dla jednego pojazdu, chociażby uprzywilejowanego, mogłaby skutkować nieprzewidywalnymi konsekwencjami, włącznie z katastrofą kolejową.

Wniosek jest jeden!

I nie ma innej metody!

No proszę czyli jednak można jak człowiek odpowiedzieć na zadane pytanie.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-09-13, 23:02 
Polecam obejrzenie chociaż kawałka z długiego filmu nagranego z lokomotywy Husarz (Siemens) prowadzącej pociąg ekspresowy z Warszawy Zachodniej do Berlina, oczywiście przez Błonie.

Gdzieś koło 13 minuty od wyjazdu zbliżamy się do Błonia - szybko.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-09-14, 11:19 
link do tego filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=k45te5dnjAw

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1