Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-11-17, 17:01

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Straż miejska
PostNapisane: 2011-07-13, 19:39 

W dniu dzisiejszym przed miejscem mojej pracy - znajdował się Jastrząb (pod ścisłą ochroną ), który miał prawdopodobnie złamane skrzydło. Została poinformowana straż miejska , która błyskawicznie pojawiła się na miejscu w celu złapania i uratowania tego rzadko występującego ptaka. Wszystko przebiegło szybko oraz profesjonalnie . Dobrze , że w takich nietypowych sytuacjach może polegać na straży miejskiej.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-07-14, 08:32 

:lol: pewnie już rosół z niego zrobili bo ten mały straznik taki zadowolony chodził i po brzuchu sie klepał :lol:

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-10-18, 20:25 

Niestety w przypadku bezdomnych zwierząt (psy , koty) Straż Miejska nie pomoże - poda numer do innego organu , po czym ktoś poda kolejny numer i tak dalej..... ostatnio sama się przekonałam ..... dlatego stwierdzam , że bezdomne psy i koty dla miasta to problem niestety bez rozwiązania..... ( więcej napisałam w wątku- PSY Z LESZNOWSKIEJ)

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-02-18, 15:50 
Ta straż miejska do niczego się nie nadaje, no może poza wystawieniem mandatu jakiejś starszej pani bo sprzedaje koperek przed wejściem na targ no i do kierowców trzeba się przyczepić, szkoda tylko że kierowcy są równi i równiejsi i poczynań pewnych osób straż miejska nie widzi. Natomiast jak trzeba zrobić coś z młodzieżą lub kolesiami po 20 parę lat to ich nigdy nie ma. Jeszcze dobrzy są w robieniu kser dokumentów dla UM, no i jak jakąś panią z tamtejszej instytucji na zakupy trzeba zawieźć, to im wychodzi najlepiej.

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-03-04, 22:20 

Mam pomysł - proszę wszystkich aby tu na forum wklejali zdjęcia straży miejskiej, ich dokonań (???? jak się takowe znajdą ) i wykroczeń np. źle zaparkowanego samochodu. Niech powstanie taka dokumentacja naszej kochanej SM. Pozdrawiam :)

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-06-12, 16:37 

To ja mam może nie zdjęcia ale na pewno "perełkę": Panowie ze straży miejskiej są zapracowani, a jakże - jedną z ich rozlicznych aktywności jest doręczanie pism wspólnotom mieszkaniowym; kilka dni temu pismo z Urzędu Miasta w sprawie nowych regulacji dot. wywozu śmieci przywiozło dwóch strażników, samochodem służbowym a jakże... na moje pytanie czy ich roboczogodzina razy dwie osoby plus koszt użycia auta służbowego jest na pewno niższa niż koszt poleconego na poczcie czyli 3,80zł???? odpowiedzi nie otrzymałam... Nie będzie niestety w tej gminie dobrze jeżeli takie ekonomiczne kretynizmy będą nam serwować włodarze, nie wyobrażam sobie w jakimkolwiek przedsiębiorstwie tak kosztownych pomysłów...ręce opadają...

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-13, 18:39 
Dziś straż miejska roznosiła nowy numer BISu. Widać do czego Ci panowie są potrzebni

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-17, 15:04 

Najlepiej ich usunąć i zwiększyć patrol policji. I tyle.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-12-27, 19:28 
W wigilię zawiadomiłem ich o wylewaniu "czegoś tam" z beczkowozu do rowu w miejscowości Kopytów, podałem nr samochodu i zobaczę w poniedziałek co się udało SM naszej ustalić i kogo ukarali za zrzuty do rowu? :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-27, 11:29 
Po co nam właściwie straż miejska skoro nie wykonuje swych statutowych zadań albo je wykonuje opieszale i wybiórczo lub niezaradnie :?: Czy mają utrzymywać dbać o ład i porządek w mieście, czy są tylko kosztownym gadżetem burmistrza :?:
Obserwując wpisy na forach dochodzę do wniosku,że mają chyba problemy ze znajomością podstawowych aktów prawnych (Kodeks Cywilny,Kodeks Wykroczeń).
Ze śmieciowymi ogłoszeniami sobie nie radzą, z gołębiarzami również,z nagminnie blokującym ruchliwe ulice, w miejscach niedozwolonych, samochodami także,ze śmieciarzami z targowiska (dzikie wysypisko k/targowiska) etc. :!:
Zgłoszenia na policję w w/w sprawach są przekierowywane do Straży Miejskiej i dalej bez reakcji.
Może trzeba zlikwidować lub ją przeorganizować :?:

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-28, 17:06 
jeśli chce się rozmyć odpowiedzialność swojej osoby, to utrzymuje się takie coś jak straż miejska
czym więcej tematów do poruszania, tym spokojniej na górze, bo przecież jest, o czym mówić.....

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-03-03, 21:26 
Obywatel miasta napisał(a):
Po co nam właściwie straż miejska skoro nie wykonuje swych statutowych zadań albo je wykonuje opieszale i wybiórczo lub niezaradnie

Oto jest pytanie!

Czas to wyjaśnić, niestety urząd jest zadowolony ze stanu obecnego. Z formalnego punktu widzenia, czyli z za biurka burmistrza wszystko działa jak należy. To nieliczni mieszkańcy podnoszą głos w tej sprawie, ale pewnie się mylą lub są wyraźnie uprzedzeni do urzędu i jego funkcjonowania.

Dajmy sobie spokój z tymi pytaniami, bo wiadomo jakiej odpowiedzi się spodziewać. Jest opozycja w radzie miejskiej (a może to też ściema), więc niech się zajmie tym tematem - sygnały już wysłaliśmy, to powinno wystarczyć - prosić nie musimy!

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-03-14, 21:51 
Codziennie Wzdłuż ulicy Traugutta od sklepu Marcpol mimo zakazu parkują samochody po obu stronach. Brak reakcji Straży.....

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-03-18, 11:10 

Child napisał(a):
Codziennie Wzdłuż ulicy Traugutta od sklepu Marcpol mimo zakazu parkują samochody po obu stronach. Brak reakcji Straży.....

Podobnie jest przy ul.3-Maja,na wysokości nowo wybudowanego bloku - parkujące po stronie zakazu samochody, często blokują 1 pas jezdni, przez co powstają na tym odcinku drogi niebezpieczne zatory i utrudnienia w ruchu.Nie widziałem interwencji Straży Miejskiej - pewnie nie mają monitoringu i biedacy o tym nie wiedzą,albo oczywiście, jak w wielu przypadkach,nie mają uprawnień do interwencji,albo zajęci są podglądem miejsc monitorowanych nie znajdują czasu na resztę :lol: :lol: :lol:
Podstawowym problemem jest jednak brak zorganizowanego parkowania przy budynku(od strony ulicy) - może wystarczy zorganizować parkowanie pod kątem do osi chodnika,poszerzając nieco obszar parkowania jego kosztem i wtedy zmieści się tam więcej samochodów

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-03-21, 21:03 

Obrazki: 0
bern napisał(a):
Najlepiej ich usunąć i zwiększyć patrol policji. I tyle.

Jestem tego samego zdania.
Mieszkańcy Błonia rzadko mogą liczyć na ich pomoc i interwencję, bo zawsze im coś na przeszkodzie - kilkakrotnie miałem okazję się o tym przekonać.Wykazują (SM) często podstawową nieznajomość przepisów.
Przy pasywnym działaniu SM("ograniczonych możliwościach"),to najlepsze rozwiązanie jak na taką mieścinę.
Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie policji,bo ta i tak musi ich wyręczać, interweniując nawet w błahych sytuacjach. :oops:

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1