Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-19, 23:43

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-05, 14:46 
Offline

Dołączył(a): 2006-03-19, 01:29
Posty: 1382
Miki napisał(a):
Większość z nich była bezsensowna, ale jak pan każe, sługa musi. Jednak dwa miesiące na ocenę to stanowczo za dużo - przy dobrych chęciach wystarczą dwa dni.
Wykaż te bezsensowne uwagi do Raportu. :wink:

Wszystkie były zasadne.

30 bm. złożono ponownie uzupełnienie "Raportu.." .
Wnioski beznadziejne.
Student lepiej by to opracował.

Oddziaływanie zmniejszyło się do 130m, bez zastosowania ochrony akustycznej.
W I dokumencie napisano o 200m.

Upływ czasu spowodował mniejszy hałas :D :D :D :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-06, 14:59 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-05, 15:09
Posty: 576
radzik napisał(a):
Masz rację.
MZDW wprowadza ograniczenia na tym wiadukcie:
Cytuj:
Ograniczenia na grodziskim wiadukcie
(27-06-2011 14:57)
Od 30 czerwca, ze względu na zły stan techniczny, wiadukt w Grodzisku Mazowieckim będzie zamknięty dla samochodów o masie przekraczającej 10 ton.

Przejazd nad torami kolejowymi w Grodzisku Mazowieckim przebiega drogą wojewódzką nr 579, która jest łącznikiem pomiędzy trasą poznańską a trasą katowicką. Jest to jedna z najbardziej zatłoczonych ulic w mieście, z której korzysta wiele samochodów ciężarowych.

– Od czwartku przez wiadukt w Grodzisku Mazowieckim nie będą mogły przejeżdżać pojazdy o masie powyżej 10 ton. Dodatkowo prędkość przejazdu zostanie ograniczona do 30 km/h. Powodem tych zmian jest zły stan techniczny wiaduktu – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Obecnie nie wiadomo, kiedy tiry ponownie pojadą wiaduktem. Objazdy zostaną wyznaczone dopiero w najbliższych dniach – dodaje rzecznik.

Grodziski wiadukt to nie jedyne miejsce, w którym można przeprawić się przez tory kolejowe. Drugi przejazd znajduje się na ul. Bałtyckiej, jest to rogatka, na której dość często zamykane są szlabany.


http://wiadomosci.wpr24.pl/ograniczenia ... _wiadukcie

Ograniczyli ruch dla "obcych".
Na stronie Grodziska o ograniczeniu ruchu, załączyli nawet pismo MZDW:
http://www.grodzisk.pl/komunikaty/pokaz/627.html
A poniżej:
Cytuj:
Przepustki dla samochodów ciężarowych

Firmy z siedzibą w gminie Grodzisk Mazowiecki, które posiadają samochody ciężarowe o masie powyżej 10 ton otrzymają przepustki umożliwiające przejazd przez tory kolejowe przy ul. Bałtyckiej.

W sprawie przepustek proszę kontaktować się z Wydziałem Promocji w Urzędzie Miejskim pod nr tel. 22 463 46 16 lub e-mail: aneta.caban@grodzisk.pl

http://www.grodzisk.pl/komunikaty/pokaz/629.html


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-13, 10:41 
Offline

Dołączył(a): 2006-03-19, 01:29
Posty: 1382
Znowu błędy w dokumentacji dotyczącej średnicy :lol: :lol: :lol:

Burmistrz jest niesamowicie zdeterminowany :shock: :shock: :shock:
RDOŚ napisał(a):
Braki w złożonej dokumentacji.

W dniach 30 czerwca oraz 1 lipca 2011 roku do RDOŚ w Warszawie wpłynęła niekompletna dokumentacja, jako uzupełnienie nr 3 do raportu oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zachodniej obwodnicy Błonia wraz z budową wiaduktu nad torami PKP oraz mostu przez rzekę Rokitnicę. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie poinformował pełnomocnika Burmistrza Miasta Błonia pismem z dnia 6 lipca 2011 roku o występujących brakach w złożonym uzupełnieniu oraz poprosił o wyjaśnienie sprawy w terminie 7 dni od dnia otrzymania ww. pisma.

Jednocześnie, ze względu na wniosek Burmistrza Błonia o przedłużenie do dnia 30 czerwca 2011 terminu złożenia uzupełnienia raportu o oddziaływaniu na środowisko oraz konieczność rzetelnej oceny złożonej dokumentacji, wyznaczony został nowy termin załatwienia sprawy dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla ww. przedsięwzięcia - 31 sierpnia 2011 roku.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-13, 12:20 
[quote="legal"]Znowu błędy w dokumentacji dotyczącej średnicy :lol: :lol: :lol:

Burmistrz jest niesamowicie zdeterminowany :shock: :shock: :shock:
[quote="RDOŚ"]Braki w złożonej dokumentacji.

W dniach 30 czerwca oraz 1 lipca 2011 roku do RDOŚ w Warszawie [b]wpłynęła niekompletna dokumentacja[/b], jako uzupełnienie nr 3 do raportu oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zachodniej obwodnicy Błonia wraz z budową wiaduktu nad torami PKP oraz mostu przez rzekę Rokitnicę. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie poinformował pełnomocnika Burmistrza Miasta Błonia pismem z dnia 6 lipca 2011 roku o występujących brakach w złożonym uzupełnieniu oraz poprosił o wyjaśnienie sprawy w terminie 7 dni od dnia otrzymania ww. pisma.

Jednocześnie, ze względu na wniosek Burmistrza Błonia o przedłużenie do dnia 30 czerwca 2011 terminu złożenia uzupełnienia raportu o oddziaływaniu na środowisko oraz konieczność rzetelnej oceny złożonej dokumentacji, wyznaczony został nowy termin załatwienia sprawy dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla ww. przedsięwzięcia - 31 sierpnia 2011 roku.[/quote][/quote]

Miki, jak mają wybudować tę średnice, skoro ciągle są braki?
To już będzie ze 30 lat. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-13, 13:45 
[quote="fiki-miki"]

Miki, jak mają wybudować tę średnice, skoro ciągle są braki?
To już będzie ze 30 lat. :)[/quote]
To zapewne jeszcze nie wszystkie. Ocena oddziaływania dopiero się zaczyna.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-13, 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10, 02:44
Posty: 4298
Obrazki: 72
Lokalizacja: Błonie
Wszystko, czego sobie życzy RDOŚ jest dostarczane praktycznie natychmiast. Z tego co wiem, brakowało jakiejś kopii mapki i kopii jakichś innych kwitów, które powinny być złożone w dwóch egzemplarzach.

_________________
Życie to choroba przenoszona drogą płciową
/z napisów na murach/
Błonie - Portal Społeczności Lokalnej "Echo Błonia"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-13, 17:43 
Offline

Dołączył(a): 2006-03-19, 01:29
Posty: 1382
Miki napisał(a):
Wszystko, czego sobie życzy RDOŚ jest dostarczane praktycznie natychmiast.
Gdyby tak było, to nie ukazałby się ten komunikat i RDOŚ nie wystosowała by pisma 06.07.2011r. :lol: :lol: :lol:

A jeżeli brakowało tego co piszesz, to tym bardziej "kaszana". :shock:
Burmistrz nie radzi sobie nawet z formalną stroną , nie wspominając merytorycznej. :idea:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-15, 09:51 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-05, 15:09
Posty: 576
Jeszcze jedna notka o wiadukcie w Grodzisku M.
Są tam bardzo interesujące informacje.
WPR24 napisał(a):
Grodziski wiadukt zostanie rozebrany?
(15-07-2011 07:54)
Jest stary, zniszczony i pilnie wymaga modernizacji. Jednak remont wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Okulickiego w Grodzisku Mazowieckim zostanie przeprowadzony najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Już od ponad tygodnia wiaduktem przy ul. Okulickiego w Grodzisku Mazowieckim nie mogą jeździć samochody ważące więcej niż 10 t. Obowiązuje tu również ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wszystko po to, aby zachować niezbędne środki bezpieczeństwa.

Wiadukt przy ul. Okulickiego ma już ponad 50 lat. To ważna przeprawa na drodze łączącej trasy krajowe nr 2 i 8, a także dojazd z centrum miasta do siedziby wielu firm mieszczących się w tzw. strefie przemysłowej. Codziennie przejeżdża tędy 18 tys. aut, z czego prawie 3 tys. to samochody ciężarowe. Okazuje się, że z powodu nadmiernego ruchu stan techniczny wiaduktu jest katastrofalny. – To ważny szlak, przez który dostarczane są m.in. materiały do budowy autostrady A2, np. kruszywo, które bardzo dużo waży. Nie dziwi więc, że wiadukt jest zbyt obciążony – mówi Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego. Według nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy, marszałek województwa Adam Struzik nie wyklucza zamknięcia wiaduktu.

Zarządca drogi nr 579, w której ciągu znajduje się wiadukt – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich – postanowił przeprowadzić jego ekspertyzę techniczną. Wykazała ona, że przeprawa wymaga modernizacji. Nie wiadomo jednak dokładnie, w jakim stopniu remont zostanie przeprowadzony. – Zakładamy, że będzie to odbudowa tego obiektu. Być może modernizacji zostaną poddane nie tylko nawierzchnia jezdni, ale również podpory wiaduktu. Natomiast nieprawdą jest to, co w niektórych mediach mówił burmistrz Grodziska, że wiadukt może się zawalić. Tak nie jest. Jeśli kierowcy zastosują się do ograniczeń, to nic nie zagraża ich zdrowiu i bezpieczeństwu – zapewnia Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Zarządowi woj. mazowieckiego zależy na jak najszybszym przeprowadzeniu modernizacji. – Dlatego podczas obrad sejmiku, które odbyły się we wtorek 5 lipca zarząd zapewnił finanse, dzięki czemu prace projektowe nad modernizacją wiaduktu będą mogły rozpocząć się już we wrześniu, a rozpoczęcie remontu lub odbudowy obiektu planowane jest na koniec tego roku. Prace będą prowadzone według systemu „Projektuj i Buduj”, co oznacza, że ta sama firma będzie projektować i budować grodziski wiadukt, a to znacznie przyśpieszy prace – zaznacza Monika Burdon.

Cała inwestycja pochłonie 18 mln zł. Jej zakończenie przewidziane jest na koniec 2012 lub początek 2013 r. Aby dostać się na drugą stronę torów kolejowych, mieszkańcy Grodziska mają jeszcze do dyspozycji naziemne przejazdy kolejowe przy ul. Bałtyckiej i w Kozerkach. Dojazd do tych przejazdów odbywa się jednak lokalnymi drogami, nieprzystosowanymi do dużego ruchu samochodów ciężarowych. – To są półśrodki – mówi zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego. – Ruch z drogi 579 powinien być przerzucony na inne trasy, np. krajową „pięćdziesiątkę” (droga Sochaczew – Żyrardów – Mszczonów – red.) – dodaje.

http://www.gazetawpr.pl/grodziski_wiadu ... rozebrany_

Szybkość działania władz "przeraża" (pozytywnie) :? :? :?

01.07br ograniczono ruch, a już 05.07br Zarząd zapewnił finansowanie w wysokości 18mln.zł.

We wrześniu mają się rozpocząć prace projektowe. Całość wybudują przez 1,5 roku.

Koszty zawierają: dokumentację, rozebranie wiaduktu, odbudowa podpór i nawierzchni.


Wiele pisano o astronomicznych kosztach budowy wiaduktu w Błoniu.
Szczególnie @Miki fantazjował.
Wiadukt w Grodzisku jest podobny (a może dłuższy), a więc i koszty są podobne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-15, 11:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10, 02:44
Posty: 4298
Obrazki: 72
Lokalizacja: Błonie
To tylko remont istniejącego - głównie nawierzchni, a nie budowa od podstaw, misiu :) Jak będą musieli robić coś więcej, to marszałek znowu sięgnie do kieszeni. Tam nie ma problemu, bo Benedykciński i Struzik są kumplami.

_________________
Życie to choroba przenoszona drogą płciową
/z napisów na murach/
Błonie - Portal Społeczności Lokalnej "Echo Błonia"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-15, 13:33 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-05, 15:09
Posty: 576
Chyba nie doczytałeś dokładnie artykułu.
Tam piszą o remoncie kapitalnym z odbudową podpór, a nie jak sugerujesz - tylko remont nawierzchni.

Oprócz kosztów również ciekawa jest ilość pojazdów przejeżdżających przez ten wiadukt.

Koleżeńskość obu Panów jest powszechnie znana i zapewne ma to wpływ na inwestycje w Grodzisku.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-15, 15:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10, 02:44
Posty: 4298
Obrazki: 72
Lokalizacja: Błonie
Cytuj:
Być może modernizacji zostaną poddane nie tylko nawierzchnia jezdni, ale również podpory wiaduktu


@misia - przeczytaj ze zrozumieniem czytanego tekstu cytowany fragment. Za te 18 baniek można wymienić nawierzchnię i ewentualnie trochę poprawić estakadę. Na podpory - o ile będzie trzeba je odbudować - będzie konieczne rozszerzenie zakresu robót, jak i kasa na te dodatkowe roboty.

U nas trzeba to wybudować od podstaw - teren mamy trudny, podpory trzeba będzie solidnie palować, żeby nie utonęły w kurzawce. To musi kosztować.

_________________
Życie to choroba przenoszona drogą płciową
/z napisów na murach/
Błonie - Portal Społeczności Lokalnej "Echo Błonia"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-15, 17:28 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-05, 15:09
Posty: 576
Ja mogę się nie znać na budowie wiaduktów, ale wyciągam prawidłowe wnioski.

Prywatny inwestor wybudował w Pasie wiadukt na drogą gminną.
Kosztowało go to ok. 5mln.zł

Jest krótszy i bez chodników.
Biorąc pod uwagę te budowle i także inne o których tu pisano, koszt takiego wiaduktu może oscylować w granicach 20mln zł.

Grunty są podobne jak i w Grodzisku.

Cytuj:
Koszt budowy wiaduktu (w Łowiczu- 5 torów) przy projekcie pierwszym to kwota 23 371 tys, natomiast projekt ze ścieżką rowerową 29 480 tys.

Cytuj:
Koszt budowy wiaduktu sfinansowało miasto, jednak przy znacznej pomocy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. Całkowity koszt inwestycji wynosi 11 mln zł, z czego w 2001 r. ZMPG SA przekazał 535 tys. zł, natomiast w 2002 r. - 2,14 mln zł.

Nowoczesny wiadukt drogowy na Trasie Sucharskiego ma nośność 50 ton, posiada dwa pasma ruchu samochodowego i wydzieloną ścieżkę rowerową, jest przejazdem bezkolizyjnym. Zastąpi on stary i wyeksploatowany wiadukt o niewielkiej wytrzymałości.

Cytuj:
Koszt budowy trzech równoległych wiaduktów na ul. Andersa w Warszawie to 79 mln zł. Drogowcy obiecywali, że pierwszy będzie gotowy pod koniec października ubiegłego roku. Remont trwa już od października 2009.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-18, 09:30 
NICZEGO NIE BEDZIE NIC NIE BEDZIE JEDNO JEST PEWNE WOJNA BEDZIE


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2011-07-18, 16:55 
Racze j krach finansowy


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OBWODNICA
PostNapisane: 2016-02-28, 21:34 
Offline

Dołączył(a): 2004-11-15, 16:13
Posty: 137
Obrazki: 0
Jutro (29.02.2016) spotkanie z Marszałkiem Struzikiem - warto upomnieć się w/s obwodnicy i wiaduktu !
Może trzeba panu Marszałkowi przypomnieć i powtórzyć akcję z 20006r :
https://www.youtube.com/watch?v=CFPHZMTtp2A :oops: :!:

_________________
"...Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.