Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-20, 00:13

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: III Sesja
PostNapisane: 2008-02-16, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-09, 00:15
Posty: 10
Protokół nr 1/2008
Z III Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej
Odbytej 7 lutego 2008 r.
W Sali ślubów Urzędu Miasta i Gminy Błonie

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie protokołu z II Sesji w dniu 14 grudnia 2008 r.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
4. Powołanie Komisji problemowej d/s współpracy przy organizacji Dni Błonia, ustalenie jej zakresu działania i składu osobowego.
5. Informacja nt. przebiegu zbiórki i wydatkowania pozyskanych środków finansowych na realizację akcji "Serce w lizaku".
6. Wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy Błonie dot. utworzenie strony internetowej Młodzieżowej Rady Miejskiej.
7. Zapytania oraz wnioski Radnych.
8. Zamknięcie sesji.

Ad. 1
O godz. 18.30 Wiceprzewodniczący Adrian Kossakowski otworzył III Sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej i na podstawie listy obecności stwierdził quorum. Następnie poprosił o zmianę porządku obrad, tzn. dodanie nowego punktu "Debata na temat lodowiska". Rada jednogłośnie przyjęła poprawkę.
Nowy porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie Protokołu z II Sesji w dniu 14 grudnia 2008 r.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
4. Powołanie Komisji problemowej d/s współpracy przy organizacji Dni Błonia, ustalenie jej zakresu działania i składu osobowego.
5. Informacja nt. przebiegu zbiórki i wydatkowania pozyskanych środków finansowych na realizację akcji "Serce w lizaku".
6. Wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy Błonie dot. utworzenie strony internetowej Młodzieżowej Rady Miejskiej.
7. Debata na temat lodowiska.
8. Zapytania oraz wnioski Radnych.
9. Zamknięcie sesji.

Ad.2
W punkcie tym nastąpiło przyjęcie Protokołu z II Sesji z dnia 14 grudnia 2008 r., jedenaścioro Radnych było za, jeden Radny wstrzymał się od głosu. Protokół został przyjęty.

Ad.3
Wiceprzewodniczący poprosił o zgłoszenie kandytatury na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Radny Mateusz Sawicki zgłosił Radnego Marcina Zemła, który zapytany nie wniósł sprzeciwu. Rada jednogłośnie zatwierdziła tę kandytaturę. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Radny Marcin Zemła.

Ad. 4
Na początku tego punktu obrad Rada powołała Komisję problemową d/s współpracy przy organizacji Dni Błonia. Skład osobowy został ustalony w następującym porządku:
- Barbara Bojsza
- Patrycja Matusiak
- Mateusz Sawicki
- Patrycja Potasińska
Następnie rozpoczęła się debata na temat zakresu działania Komisji. Radny Dorosłej Rady Miejskiej, pan Marcin Kołota odczytał zatwierdzony już program Dni Błonia. Wg. tego planu dla MRM zostało przydzielone zorganizowanie korowodu z Rynku Miasta do Parku "Za kinem Bajka". Zasugerował również, że MRM powinna wcześniej się włączać w ogranizowanie Dni Błonia. Potem głos zabrał drugi z obecnych Rady Miejskiej, pan Jarosław Hernik. Podsunął pomysł aby Komisja zagorspodarowała Rynek Miasta. Niekoniecznie konkurencyjną imprezą, raczej czymś w rodzaju wystawy lub zaproszeniem dla innych teatrów ulicznych. Poparł również zdanie pana Marcina Kołoty, stwierdził, że do kolejnych Dni Błonia MRM może przygotowywać się już we wrześniu. Radny Marcin Kołota doradził także pośpiech w organizowaniu, ponieważ później środki mogą zostać już zarezerowane. Ostatecznie do zakresu działania Komisji zostały przydzielone:
- Przygotowanie kosztorysu
- Zorganizowanie korowodu z Rynku do parku "Za kinem"
- Zagospodarowanie Rynku
Rada przyjęła projekt jedenastoma głosami.

Ad. 5
W punkcie tym Wiceprzewodniczący zaprezentował rozliczenie akcji "Serce w lizaku". Łącznie na terenie szkół Miasta i Gminy Błonie zebrano 231zł. Po zakupieniu potrzebnych produktów pozostało 67,27 zł, które znajdują się obecnie u Wiceprzewodniczącego. Podjęta została rozmowa na temat co zrobić z tymi pieniędzmi. Sekretarz, Małgorzata Kroner, zaproponowała przekazanie tej sumy dla Świetlicy O Uśmiech Dziecka, działającej w Błoniu. Ponieważ nie zgłoszono innych pomysłów Wiceprzewodniczący zarządził głosowanie. Rada jednogłośnie przyjęła pomysł przekazania pieniędzy na Świetlicę O Uśmiech Dziecka oraz zatwierdziła rozliczenie akcji "Serce w lizaku".

Ad. 6
Rozmowy rozpoczęto od odczytania wniosku napisanego przez Przewodniczącą Patrycję Matusiak:
"Młodzieżowa Rada Miejska zwraca się z prośbą o utworzenie zakładki Młodzieżowej Rady Miejskiej na głównej stronie internetowej Błonia, a także e-maila i forum z możliwością administracji dwóch osób wybranych z Rady."
Do treści zostały zgłoszone poprawki. Jako pierwszemu głos został udzielony Radnemu Sawickiemu, który poprosił o zmianę zakładki na samodzielną stronę, a administratorów na moderatorów. Wyjaśnił także dlaczego uważa takie zmiany za konieczne - administrator to za poważna fukncja, pan Burmistrz mógłby się na taki wniosek nie zgodzić. W zakładce miałby się znajdować tylko odnośnik do strony MRM. Radny Jarosław Hernik przypomniał także o możliwości założenia e-maili "służbowych" na serwerze głównej strony Błonia. Następnie Radny Jarosław Krasuski zapytał kto będzie administratorem strony. Dzięki temy zapytaniu do wniosku zdecydowano dołączyć prośbę, by MRM mogła sama wybrać administratora. Pomysł ten został poparty przez Radnego Jarosława Hernika. Radny Krasuski zaproponował również dodanie do wniosku prośby o hosting i serwer na www.blonie.pl.
Ostatecznie wszystkie poprawki zostały pozytywnie przyjęte przez Radę.

Ad. 7
Debata rozpoczęła się od przedstawienia dwóch możliwości zbudowania lodowiska. Przedstawił je Radny Kołota. Pytanie brzmiało czy wybrać lodowisko syntetyczne, całoroczne, czy sezonowe ze agregatami. Do plusów tego pierwszego należy to, że jest tańsze i całoroczne. Lodowisko sezonowe jest droższe o ok. 150 tys. zł, ale za to większe i wielofunkcyjne - po za sezonem może służyć jako boisko. W czasie dyskusji Radni doszli do wniosku, że po pewnym czasie lodowisko całoroczne mogłoby się znudzić i stracić popularność. Radny Marcin Zemła zauważył także, że lodowisko syntetyczne może byś szkodliwe dla środowiska i niebezpieczne. Po głosowaniu stanowisko Rady na temat rodzaju lodowiska ustaliło się na wyborze tego sezonowego.

Ad. 8
Podczas interpelacji Sesję odwiedził pan Burmistrz. Został on zapytany przez Radnego Marcina Zemła o zdanie na temat wycieczki integrującej Radę Młodzieżową z Samorządami Szkolnymi. Burmistrz przychylił się do tego pomysłu. Radny Marcin Kołota zaproponował wycieczkę jednodniową do Sandomierza. Napisania kosztorysu podjęli się Radni Mateusz Sawicki i Marcin Zemła. Zostało zarządzone głosowanie, dotyczące zgody na realizację takiej wycieczki. Rada przyjęła jednogłośnie ten projekt. Wiceprzewodniczący zapytał również o możliwość stworzenia boiska osiedlowego w okolicach Fabrycznej itd., został skierowany do Pana Pniewskiego, Radnego z tego okręgu.

Ad.9
O 19.33 Wiceprzewodniczący Adrian Kossakowski zamknął III Sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-16, 16:44 
Offline

Dołączył(a): 2004-10-30, 23:14
Posty: 40
Obrazki: 1
Jeżeli chodzi o forum Młodzieżowej Rady, to nie potrzeba do tego petycji - wystarczy zwrócić się do mnie :)

"Dorosła rada" jakoś nie kwapi się do pisywania na forum, z chwalebnym wyjątkiem p. Sowińskiej.

Może wy im pokażecie, jak to się robi :)

Poproszę na pw listę radnych z używanymi tu nickami, każdy z nich dostanie własny dział z uprawnieniami moderatorskimi.

Będzie też dostępny tylko dla was dział na wasze wewnętrzne dyskusje.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-16, 19:17 
No właśnie, nie odpowiadają, może nie wiedzą, że zadajemy im pytania, a może daleko do wyborów. Dlatego w sprawie boiska osiedlowego przy ulicy Fabrycznej lepiej zgłosić się do Rady Osiedla.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-17, 11:31 
Ad. Dni Błonia. Popieram inicjatywę rozszerzenia terenu obchodów Dni Błonia poza teren parku przy Norwida. Przeniesienie części uroczystości na Rynek to bardzo dobry pomysł. Dla takich celów miał on być przeznaczony.
Cyt.
" .... pan Jarosław Hernik. Podsunął pomysł aby Komisja zagorspodarowała Rynek Miasta. "
Czy pan radny wysuwając taką propozycję zapomniał, że obchody Dni Błonia są w czerwcu?
I właśnie będzie to środek sezonu budowlanego, i na środku rynku będzie plac budowy. Po kwocie jaką się wymienia na forum będzie to dość duża budowa.
Ad.Lodowiska. Nic już nie rozumiem. Zaplanowano lodowisko. Zabezpieczono środki. I co się stało że zmieniono zdanie. I skąd dodatkowe środki na inny wariant ? A nowa dokumentacja. Może ktoś mnie oświeci.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-17, 18:07 
Offline

Dołączył(a): 2007-11-29, 20:59
Posty: 89
Drogi Dziadku nie masz się co przejmować. Fontanna będzie skończona jeszcze w maju, bo w czerwcu - na Dni Błonie będzie jej uroczyste otwarcie.

@Lodowisko - nic nie jest jeszcze do konca ustalone. Nie ma dokumentacji, nic, więc się nie bulwersuj. Wszystko jest na etapie planowania, rozmów, rozważań. W tym roku lodowiska i tak nie będzie. Najwcześniej na przyszły sezon - jeśli będzie to lodowisko naturalne, sezonowe - które wg. mnie jest lepszym rozwiązaniem.
A pieniądze się znajdą, bo spłatę można rozłożyć na raty. Jeśli byłoby sezonowe to 1 rata ze starego budżetu w grudniu 2008r., a 2 rata w styczniu 2009r. czyli już w nowym budżecie, więc nie ma potrzeby roztrząsania, czy pieniądze się znajdą czy nie.

_________________
Być niezależnym, bo niezależność cechuje rozsądnych ludzi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-18, 18:06 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-09, 00:15
Posty: 10
Jak mogę skontaktować się z Radą Osiedla?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-19, 23:42 
Offline

Dołączył(a): 2007-04-13, 17:25
Posty: 111
Wyjaśnienia w kwestii lodowiska zamieściłam w wątku" czego brakuje w Błoniu"- w sprawach ogólnych-zapraszam do przeczytania:)
Jednak koncepcja ostateczna nie jest do końca przesądzona.Obecnie zastanawiamy się nad wypożyczeniem jak najszybciej na okres próbny lodowiska syntetycznego celem sprawdzenia jego użyteczności. Ważna jest opinia większości mieszkańców, ponieważ okazuje się, że lodowisko całoroczne ma wielu zwolenników( nie tylko wśród młodzieży), którzy uważają, że jest to świetny sposób na nudę w naszym mieście a poza tym super promocja gminy na zewnątrz. Wiadomo, kto pierwszy ten lepszy. Właśnie kilka dni temu w TVP 2 pokazywali reportaż z Prudnika, który zafundował sobie syntetyczne lodowisko. Najpierw celem przetestowania na okres ferii wypożyczono je , teraz wiceburmistrz obiecywał na antenie zakup na własnośc dla miasta, poniewaz mieszkańcy sa zachwyceni. Zobaczymy zatem w jakiej wersji u nas powstanie lodowisko. To będzie zależało od mieszkańców.
Pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: widowisko
PostNapisane: 2008-02-28, 19:53 
No i stało się.
W TV 19.02.08 pokazali lodowisko syntetyczne w Prudniku i już 22.02.08 zmieniono decyzję, że może jednak w Błoniu też będzie takie lodowisko. :D
Rada na przyszłość - nie oglądać tyle TV.
I rada dla MRM - nie brać przykładu ze starszaków. :roll:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: widowisko
PostNapisane: 2011-01-20, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-06, 12:32
Posty: 101
Lokalizacja: Błonie
DZIADEK napisał(a):
No i stało się.
W TV 19.02.08 pokazali lodowisko syntetyczne w Prudniku i już 22.02.08 zmieniono decyzję, że może jednak w Błoniu też będzie takie lodowisko. :D
Rada na przyszłość - nie oglądać tyle TV.
I rada dla MRM - nie brać przykładu ze starszaków. :roll:


Telewizja zawsze miała negatywny wpływ na konsumenta, strata czasu i zdrowia. Po co tv jak jest internet?

_________________
Serwis Naprawa Komputerów Błonie
Usługi Informatyczne
www.SunSys.pl - tel: 514 355 884


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.