Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-15, 23:41

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-03-16, 15:59 
Witam Pani Olu, bardzo proszę o ustosunkowanie się do tematu z załączonego w linku wątku, z racji przynależności do komisji bezpieczeństwa w ramach błońskiej rady. Z góry dziękuję.

viewtopic.php?f=4&t=56281&start=45

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-16, 21:09 

Witam,

z racji wielu obowiązków (należę do pięciu komisji w ramach Rady Miejskiej) nie zaglądam na forum regularnie stąd moja zwłoka w odpowiedzi.

Jak już pewnie zorientowała się Pani, temat problemu z organizacją ruchu przy CK został rozwiązany poprzez ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie na wjeździe do CK. Pierwotnie wnioskowano o utworzenie tam dwóch miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych (taki wniosek wpłynął do Komisji Bezpieczeństwa), ale niestety wniosek ten nie spotkał się z przychylnym odbiorem osób władnych podjąć taką decyzję.
Bywam w CK dosyć często i ustawienie słupków w moim odczuciu usprawniło ruch pod CK, choć w dalszym ciągu można obserwować "wytrawnych" kierowców parkujących przy schodach wejściowych do CK. Aby skutecznie oduczyć takich delikwentów, pożądane byłoby, aby mieszkańcy reagowali w takich sytuacjach. Brak reakcji utwierdza ich w przekonaniu, że nie robią nic niewłaściwego.

Pozdrawiam,

Ola Malinowska

Aleksandra Janas-Malinowska
Rada Miejska w Błoniu

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-06-17, 02:20 
Gościa napisał(a):
Jak już pewnie zorientowała się Pani, temat problemu z organizacją ruchu przy CK został rozwiązany poprzez ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie na wjeździe do CK.
Czytam to i nie mogę uwierzyć, że temat poruszany na forum od września 2014 roku zupełnie nie został przez Panią Radną zrozumiany. Jeżeli chodzi zaś o ustawienie słupków na rogu CK, jest to wyeliminowanie zaledwie jednej składowej przedstawionego problemu.

A. Janas-Malinowska napisał(a):
choć w dalszym ciągu można obserwować "wytrawnych" kierowców parkujących przy schodach wejściowych do CK. Aby skutecznie oduczyć takich delikwentów, pożądane byłoby, aby mieszkańcy reagowali w takich sytuacjach.
Nie wiem czy Pani zauważyła, ale czasy ORMO już dawno minęły. Od reagowania jest administracja obiektu, opłacona ochrona, Straż Miejska, w ostateczności Policja.

Pierwotnie wnioskowano o utworzenie tam dwóch miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych (taki wniosek wpłynął do Komisji Bezpieczeństwa), ale niestety wniosek ten nie spotkał się z przychylnym odbiorem osób władnych podjąć taką decyzję.
Rozumiemy że to pierwsze doświadczenie z oporem machiny urzędniczej zachęci Panią do działania. Proszę zmobilizować siły komisji bezpieczeństwa i "kruszyć beton" - wszak wszyscy płacimy urzędnikom za pracę dla gminy i mieszkańców.

Pozdrawiam, zachęcam do pisania.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-19, 17:10 
Jak już pewnie zorientowała się Pani, temat problemu z organizacją ruchu przy CK został rozwiązany poprzez ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie na wjeździe do CK.
Czytam to i nie mogę uwierzyć, że temat poruszany na forum od września 2014 roku zupełnie nie został przez Panią Radną zrozumiany. Jeżeli chodzi zaś o ustawienie słupków na rogu CK, jest to wyeliminowanie zaledwie jednej składowej przedstawionego problemu.

choć w dalszym ciągu można obserwować "wytrawnych" kierowców parkujących przy schodach wejściowych do CK. Aby skutecznie oduczyć takich delikwentów, pożądane byłoby, aby mieszkańcy reagowali w takich sytuacjach.
Nie wiem czy Pani zauważyła, ale czasy ORMO już dawno minęły. Od reagowania jest administracja obiektu, opłacona ochrona, Straż Miejska, w ostateczności Policja.

Pierwotnie wnioskowano o utworzenie tam dwóch miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych (taki wniosek wpłynął do Komisji Bezpieczeństwa), ale niestety wniosek ten nie spotkał się z przychylnym odbiorem osób władnych podjąć taką decyzję.
Rozumiemy że to pierwsze doświadczenie z oporem machiny urzędniczej zachęci Panią do działania. Proszę zmobilizować siły komisji bezpieczeństwa i "kruszyć beton" - wszak wszyscy płacimy urzędnikom za pracę dla gminy i mieszkańców.

Pozdrawiam, zachęcam do pisania.

Poprawiłem cytowania.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-08-04, 12:06 
Witam,

z racji wielu obowiązków (należę do pięciu komisji w ramach Rady Miejskiej) nie zaglądam na forum regularnie stąd moja zwłoka w odpowiedzi.

Jak już pewnie zorientowała się Pani, temat problemu z organizacją ruchu przy CK został rozwiązany poprzez ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie na wjeździe do CK. Pierwotnie wnioskowano o utworzenie tam dwóch miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych (taki wniosek wpłynął do Komisji Bezpieczeństwa), ale niestety wniosek ten nie spotkał się z przychylnym odbiorem osób władnych podjąć taką decyzję.
Bywam w CK dosyć często i ustawienie słupków w moim odczuciu usprawniło ruch pod CK, choć w dalszym ciągu można obserwować "wytrawnych" kierowców parkujących przy schodach wejściowych do CK. Aby skutecznie oduczyć takich delikwentów, pożądane byłoby, aby mieszkańcy reagowali w takich sytuacjach. Brak reakcji utwierdza ich w przekonaniu, że nie robią nic niewłaściwego.

Pozdrawiam,

Ola Malinowska

Dziękujemy Pani Olu za rozwiązanie tego problemu. Odpisuję dopiero teraz, bo obserwowałam, czy pomysł ze słupkami się sprawdzi. Z mojej perspektywy, uzytkowniczki 'chodnika' wzdłuż CK ten prosty zabieg pozwolił na unormowanie ruchu zarówno pieszych, jak i samochodów. Widzę, że w naturalny sposób większość pieszych trzyma się blisko budynku, zostawiając drogą dla samochodów. Co do miejsca dla niepełnosprawnych, słuszna uwaga - moim zdaniem taki znak i zezwolenie mogło by się obok słupków pojawić. Zdarza się, że czasem jeszcze jakiś samochód przy słupkach zaparkuje, więc jest na to miejsce, ale zgadzam się, że wyłącznie dla uprawnionych.
Co do reakcj, Pani Olu, było ich bez liku...

pozdrawiam, życzę powodzenia w pełnieniu niełatwej i niewdzięcznej funkcji radnej.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-08-19, 00:10 
Gościa napisał(a):
Dziękujemy Pani Olu za rozwiązanie tego problemu.

Ciekawe to rozwiązanie problemu, widać to między innymi tutaj:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=567BD337

:roll:

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-09-17, 15:09 
Gość napisał(a):
Gościa napisał(a):
Dziękujemy Pani Olu za rozwiązanie tego problemu.

Ciekawe to rozwiązanie problemu, widać to między innymi tutaj:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=567BD337

:roll:

Nie tyle ciekawe, co wybiórcze. Choć akurat w tej sytuacji trudno oczekiwać żeby tak duża grupa osób przemykała się pod murem gęsiego, kiedy droga jest pusta. Ale fakt, że przykład idzie z góry.
Ja widziałam tam lepsze smaczki, zawsze z udziałem 'uprzywilejowanych'.
Np. autokar UM parkujący pod Ck i zajmujący pół drogi, w godzinach i w czasie upałów, kiedy był w okolicach parku tłum ludzi i samochodów. Nie na chwilę. I nie z dziećmi, tylko żołnierzami. O pracownikach i dyrektorze na czele nie wspominając. A najlepsze są tłumaczenia ochrony :) - np. wskazano mi, że chodnik dla pieszych to ta pochylnia z poręczą bezpośrednio przy ścianie :) no i przede wszystkim, że szanowni pracownicy, "mają pozwolenie". A kiedy tam dojdzie do wypadku to kto będzie winny i za czyim pozwoleniem? I pomyśleć, że to publiczny budynek, za publiczne pieniądze i z pracownikami opłacanymi z publicznej, czyli naszej kasy. A nie prywatna firma.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1